Kilpailu 16.3.2019, paikka Koiramekka, Siikaranta 13, 70620 Kuopio, järjestäjä HUKKA-PUTKI RY

[C Medi 2] [C Maksi 2] [C Pikkumaksi 2] [C Pikkumini 2] [C Mini 2] [B Medi 2] [B Pikkumaksi 2] [B Mini 2] [B Pikkumini 2] [B Maksi 2] [A Medi 2] [A Pikkumaksi 2] [A Maksi 2] [A Pikkumini 2] [A Mini 2] [A Pikkumaksi 3] [A Maksi 3] [A Pikkumini 3] [A Mini 3] [A Medi 3] [C Pikkumaksi 3] [C Maksi 3] [C Pikkumini 3] [C Mini 3] [C Medi 3]

C hyppyrata, medi 2, kello 9:00, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 kesvil Pino WOOLLY BOHEMIA'S HIJACK MY HEART Sissi Jaskio PoKS 42,88 3,82 -7,12 10 10 M
  49 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH         HYL M
  53 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         HYL M
  54 shelam Remu Funnytail Not Born Yesterday Lotta Lunkka VARPS         HYL M
  50 shelam Peggy Myhappiness Kiss Me Quick Alisa Anttila JAT         POIS M
  52 shelam Sumu Abundantia's Bi Black Princess Liisa Teerikangas ACE         POIS M

C hyppyrata, maksi 2, kello 9:00, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 118 holpak Ritu HANTAYWEE AILEN Marko Pehkonen HiFi 41,35 3,97 -8,65 5 5 L
2 115 belpam Indy AIKA PAHA SAURON Jyrki Venäläinen HU-PU 39,50 4,15 -10,50 10 10 L
  113 engspa Emil Baskethill's Love Of Fire Jaana Heiskari KAS         HYL L
  114 auspai Tuisku PATCHCOAT ZHIRAYR Sini Sikanen VARPS         HYL L
  116 rhokoi Sahra Fikisha Chembe Faini Laura Mustonen JoA         HYL L
  117 borcol Lennu Pikipaimenen Kuka Muu Muka Satu Vuorenmaa HKS         HYL L
  119 borcol kela TENDING JON SNOW Pekka Nikulainen MAH         HYL L
  120 belpag Lily Grondemon Nightingale Susanna Ronkainen SAWON         POIS L

C hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 9:00, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 labnou Ninja Jummi-Jammin Freija Jenni Moilanen SWAU 40,31 4,07 -9,69 5 5 SL
2 80 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 43,43 3,78 -6,57 5 5 SL
  78 amstaf Riemu BAXTAFF STAR ALLIANCE Tuija Kokotti-Airaksinen SWAU         HYL SL
  79 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU         HYL SL
  81 auspai Meier Ardiente Dulce Sonido Niina Juurinen HU-PU         HYL SL
  82 walspa Lara Didilcom's Hen An Aisling Gheal Elina Pöllänen HiFi         HYL SL
  83 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Kinnunen HiFi         HYL SL
  85 auspai Fazer Red'n Ready Sleeping Beauty Laura Oinas PoKS         HYL SL

C hyppyrata, pikkumini 2, kello 9:00, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 1, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 norfte Hippo Dustcake Sagittaria Kreeta Holopainen PoKS 44,44 3,69 -5,56 5 5 XS

C hyppyrata, mini 2, kello 9:00, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 jackru Lotta Scoundrel's Love Me Ulla Stenroos SJRT 59,00 2,78 9,00 10 19,00 S
  17 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL S

B agilityrata, medi 2, kello 10:05, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 kesvil Pino WOOLLY BOHEMIA'S HIJACK MY HEART Sissi Jaskio PoKS 41,06 3,95 -8,94 0 -8,94 M LUVA
2 54 shelam Remu Funnytail Not Born Yesterday Lotta Lunkka VARPS 47,10 3,44 -2,90 25 25 M
  49 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH         HYL M
  53 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         HYL M
  50 shelam Peggy Myhappiness Kiss Me Quick Alisa Anttila JAT         POIS M
  52 shelam Sumu Abundantia's Bi Black Princess Liisa Teerikangas ACE         POIS M

B agilityrata, pikkumaksi 2, kello 10:05, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Kinnunen HiFi 40,94 3,96 -9,06 0 -9,06 SL OIVA
2 79 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU 41,53 3,90 -8,47 0 -8,47 SL LUVA
3 80 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 41,88 3,87 -8,12 0 -8,12 SL
4 82 walspa Lara Didilcom's Hen An Aisling Gheal Elina Pöllänen HiFi 44,34 3,65 -5,66 0 -5,66 SL
5 84 labnou Ninja Jummi-Jammin Freija Jenni Moilanen SWAU 38,69 4,19 -11,31 5 5 SL
  78 amstaf Riemu BAXTAFF STAR ALLIANCE Tuija Kokotti-Airaksinen SWAU         HYL SL
  81 auspai Meier Ardiente Dulce Sonido Niina Juurinen HU-PU         HYL SL
  85 auspai Fazer Red'n Ready Sleeping Beauty Laura Oinas PoKS         HYL SL

B agilityrata, mini 2, kello 10:05, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 4, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 19 kääsna Tyyne Hömpötin Image Girl Päivi Haapalainen A-POP 50,09 3,23 0,09 0 0,09 S
2 20 jackru Lotta Scoundrel's Love Me Ulla Stenroos SJRT 61,66 2,63 11,66 10 21,66 S
  17 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL S
  18 kääpin Ilo Kleinwesen Black Swan Tiina Kuningas ACE         HYL S

B agilityrata, pikkumini 2, kello 10:05, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 2, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 6 norfte Hippo Dustcake Sagittaria Kreeta Holopainen PoKS 47,32 3,42 -2,68 0 -2,68 XS OIVA
2 5 jackru VILMA RUSKATASSUN VIISAS VILMA Raija Laitinen HU-PU 47,94 3,38 -2,06 0 -2,06 XS

B agilityrata, maksi 2, kello 10:05, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 119 borcol kela TENDING JON SNOW Pekka Nikulainen MAH 35,94 4,51 -14,06 0 -14,06 L LUVA
2 118 holpak Ritu HANTAYWEE AILEN Marko Pehkonen HiFi 43,72 3,71 -6,28 0 -6,28 L OIVA
3 115 belpam Indy AIKA PAHA SAURON Jyrki Venäläinen HU-PU 48,31 3,35 -1,69 0 -1,69 L
4 112 novnou Juksu Mäkiharjun Happy About You Piia Sidoroff SAWON 52,53 3,08 2,53 0 2,53 L
  113 engspa Emil Baskethill's Love Of Fire Jaana Heiskari KAS         HYL L
  114 auspai Tuisku PATCHCOAT ZHIRAYR Sini Sikanen VARPS         HYL L
  116 rhokoi Sahra Fikisha Chembe Faini Laura Mustonen JoA         HYL L
  117 borcol Lennu Pikipaimenen Kuka Muu Muka Satu Vuorenmaa HKS         HYL L
  120 belpag Lily Grondemon Nightingale Susanna Ronkainen SAWON         POIS L

A agilityrata, medi 2, kello 11:15, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 54 shelam Remu Funnytail Not Born Yesterday Lotta Lunkka VARPS 42,19 4,10 -11,81 0 -11,81 M LUVA
2 49 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH 50,69 3,41 -3,31 5 5 M
  51 kesvil Pino WOOLLY BOHEMIA'S HIJACK MY HEART Sissi Jaskio PoKS         HYL M
  53 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         HYL M
  50 shelam Peggy Myhappiness Kiss Me Quick Alisa Anttila JAT         POIS M
  52 shelam Sumu Abundantia's Bi Black Princess Liisa Teerikangas ACE         POIS M

A agilityrata, pikkumaksi 2, kello 11:15, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 labnou Ninja Jummi-Jammin Freija Jenni Moilanen SWAU 39,75 4,35 -14,25 0 -14,25 SL LUVA
2 80 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 43,81 3,95 -10,19 0 -10,19 SL LUVA
3 85 auspai Fazer Red'n Ready Sleeping Beauty Laura Oinas PoKS 41,75 4,14 -12,25 5 5 SL
  73 vehter Elsa BRADAN TRAN ETHNE Laura Tiihonen HU-PU         HYL SL
  78 amstaf Riemu BAXTAFF STAR ALLIANCE Tuija Kokotti-Airaksinen SWAU         HYL SL
  79 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU         HYL SL
  81 auspai Meier Ardiente Dulce Sonido Niina Juurinen HU-PU         HYL SL
  82 walspa Lara Didilcom's Hen An Aisling Gheal Elina Pöllänen HiFi         HYL SL
  83 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Kinnunen HiFi         POIS SL

A agilityrata, maksi 2, kello 11:15, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 7, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 belpam Indy AIKA PAHA SAURON Jyrki Venäläinen HU-PU 47,28 3,66 -6,72 0 -6,72 L LUVA
2 117 borcol Lennu Pikipaimenen Kuka Muu Muka Satu Vuorenmaa HKS 48,31 3,58 -5,69 5 5 L
3 114 auspai Tuisku PATCHCOAT ZHIRAYR Sini Sikanen VARPS 49,00 3,53 -5,00 5 5 L
4 119 borcol kela TENDING JON SNOW Pekka Nikulainen MAH 44,75 3,87 -9,25 10 10 L
5 112 novnou Juksu Mäkiharjun Happy About You Piia Sidoroff SAWON 66,84 2,59 12,84 10 22,84 L
  113 engspa Emil Baskethill's Love Of Fire Jaana Heiskari KAS         HYL L
  116 rhokoi Sahra Fikisha Chembe Faini Laura Mustonen JoA         HYL L
  118 holpak Ritu HANTAYWEE AILEN Marko Pehkonen HiFi         POIS L
  120 belpag Lily Grondemon Nightingale Susanna Ronkainen SAWON         POIS L

A agilityrata, pikkumini 2, kello 11:15, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 2, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 5 jackru VILMA RUSKATASSUN VIISAS VILMA Raija Laitinen HU-PU 50,03 3,46 -3,97 5 5 XS
  6 norfte Hippo Dustcake Sagittaria Kreeta Holopainen PoKS         HYL XS

A agilityrata, mini 2, kello 11:15, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 4, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU 43,19 4,01 -10,81 0 -10,81 S OIVA
2 18 kääpin Ilo Kleinwesen Black Swan Tiina Kuningas ACE 47,25 3,66 -6,75 5 5 S
3 19 kääsna Tyyne Hömpötin Image Girl Päivi Haapalainen A-POP 65,09 2,66 11,09 5 16,09 S
  20 jackru Lotta Scoundrel's Love Me Ulla Stenroos SJRT         HYL S

A agilityrata, pikkumaksi 3, kello 12:35, tuomari Jessi Landen, koirakoita 12, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH 35,47 5,55 -15,53 0 -15,53 SL
2 92 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen LAUKA 34,41 5,73 -16,59 5 5 SL
3 94 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 41,47 4,75 -9,53 5 5 SL
4 93 auspai Hyrrä Zestforlife Up To Speed Katja Karhunen SWAU 43,00 4,58 -8,00 5 5 SL
5 88 auspai Tina Pikipaimenen Tinakenkätyttö Taina Käkilehto KIIKO 39,68 4,96 -11,32 10 10 SL
6 83 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Kinnunen HiFi 49,35 3,99 -1,65 10 10  
7 90 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JoA 39,12 5,04 -11,88 15 15 SL
  86 auspai Arra PATCHCOAT ZEPYUR Tiina Hiltunen JoA         HYL SL
  87 borcol Eden Tyh Eden Laura Sutinen HU-PU         HYL SL
  89 borcol Kuuno Taivainen MOSS DEL CAPO LUCANO Pirjo Heikura A-POP         HYL SL
  91 mudi Mato Köves-Bérci Betyár Hurrikán Moona Halvari KAS         HYL SL
  97 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL SL
  96 breton Sani Kieppikurun Belle Debout Lea Heiskanen HU-PU         POIS SL

A agilityrata, maksi 3, kello 12:35, tuomari Jessi Landen, koirakoita 23, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 144 belpat Inari Hukkarullan Ihanuus Susanna Eskelinen TORKK 34,06 5,78 -16,94 0 -16,94 L
2 129 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JoA 37,59 5,24 -13,41 0 -13,41 L SERT-A
3 123 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU 39,88 4,94 -11,12 0 -11,12 L
4 136 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE 34,43 5,72 -16,57 5 5 L
5 132 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE 36,79 5,35 -14,21 5 5 L
6 137 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH 40,63 4,85 -10,37 5 5 L
7 122 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 42,53 4,63 -8,47 5 5 L
8 128 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP 45,75 4,31 -5,25 5 5 L
9 134 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON 42,66 4,62 -8,34 10 10 L
10 143 barbet Elvis Batterikullen's Evel Knievel Riikka Runtti HU-PU 48,91 4,03 -2,09 15 15 L
  118 holpak Ritu HANTAYWEE AILEN Marko Pehkonen HiFi         HYL  
  121 borcol Ursula Littleland's Ursula Andress Henri Nygren JoA         HYL SL
  124 pitcol Fanni Crazydays Gaia Anna-Mari Karjalainen HiFi         HYL L
  125 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU         HYL L
  126 borcol Rauha Overdo Kide Anna-Mari Olbricht PJKK         HYL L
  127 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE         HYL L
  131 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL L
  133 borcol Toma Coshagh Cuchulainn Henri Nygren JoA         HYL L
  135 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HU-PU         HYL L
  138 auspai Sanni Marmottan Incredible Daydream Päivi Ronkanen KPSH         HYL L
  140 lyhcol Inkku Final Fantasy's Game On Sari Klemola HU-PU         HYL L
  141 lyhcol Rauha Iituvaaran Abalgin Sanna Ryytty HU-PU         HYL L
  142 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  130 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP         POIS L
  139 suusna Solttu Nixon Radinie Mervi Heikkinen PKH         POIS L

A agilityrata, pikkumini 3, kello 13:25, tuomari Jessi Landen, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 39,53 4,98 -11,47 0 -11,47 XS
2 12 jackru Iines Suakkunan TŠoma Taila Marja Hassinen PoKS 41,94 4,70 -9,06 0 -9,06 XS
3 10 popopk Kerttu Dixon Curio Hanna Päivinen JoA 46,53 4,23 -4,47 0 -4,47 XS
4 8 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON 48,66 4,05 -2,34 0 -2,34 XS
5 11 jackru Jekku Saaristonsiirin Diego Jr Miia Eskola TYKHA 52,79 3,73 1,79 10 11,79 XS
6 9 jackru Flirtti Jack Lee Reckless Raspberry Saija Jänkävaara JoA 63,57 3,10 12,57 15 27,57 XS
  7 mittel Piivi Damirazin Äidin Ässätär Katri Turpeinen VARPS         HYL XS

A agilityrata, mini 3, kello 13:25, tuomari Jessi Landen, koirakoita 18, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 23 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU 37,87 5,20 -13,13 0 -13,13 S
2 21 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU 41,03 4,80 -9,97 0 -9,97 S
3 32 koohon Sinda Estaika's Just Stand By Me Anja Nylund KOOHO 46,78 4,21 -4,22 0 -4,22 S
4 30 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 38,12 5,17 -12,88 5 5 S
5 25 mittel Lumo Kestikievarin Bertta Reetta Kangaslampi PoKS 40,75 4,83 -10,25 5 5 S
6 24 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 48,38 4,07 -2,62 5 5 S
7 22 borter Pertsa JUNIPERMOOR'S QUANTUM OF SOLACE susanna järvisalo HU-PU 45,35 4,34 -5,65 15 15 S
8 37 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SWAU 48,75 4,04 -2,25 15 15 S
9 26 shelam Taika MUSTANTASSUN PIKKUMYY Tiina Haponen MAH 56,59 3,48 5,59 10 15,59 S
10 38 jackru Billy SCOUNDREL'S BELIEVE ME Henna Hakkarainen VARPS 42,75 4,61 -8,25 20 20 S
  27 käävil Lulu Voyeror's Kamisado Raisa Heikkinen KSTK         HYL S
  29 käävil Tuittu Executive Sabotage Heidi Utriainen JoA         HYL S
  31 shelam Meela Agarwaen Arya Laura Pitkänen PoKS         HYL S
  33 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU         HYL S
  34 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL S
  35 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU         HYL S
  36 jackru Kentsu WW YANGOVIPER'S HEMULI Mari Saarelainen HU-PU         HYL S
  28 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Emilia Haponen MAH         HYL S

A agilityrata, medi 3, kello 14:05, tuomari Jessi Landen, koirakoita 15, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU 35,56 5,54 -15,44 0 -15,44 M
2 61 kesvil Core High Score Starring Moravia heidi savolainen SWAU 37,00 5,32 -14,00 0 -14,00 M
3 55 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU 44,06 4,47 -6,94 0 -6,94 M
4 58 pyrpap Sofi Drole D'oiseau Saut A L'elastique Anne-Maria Kanninen JoA 51,94 3,79 0,94 0 0,94 M
5 63 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH 37,66 5,23 -13,34 5 5 M
6 65 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU 39,78 4,95 -11,22 5 5 M
  56 shelam Nalle Bluemeadow's It's A Man's World Sonja Laurila KSTK         HYL M
  57 shelam Wilson ABUNDANTIA'S PIECE OF PUZZLE Renja Karhunen SWAU         HYL M
  59 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU         HYL M
  60 koohon Beea Mendikan Beea Bonita Anne-Maria Kumpulainen SAWON         HYL M
  66 shelam Björn VIVE HODIE URSUS ARCTOS Nina Hänninen HU-PU         HYL M
  67 shelam Luca Paimentyton Ykä Hanna Laitinen JANKK         HYL M
  68 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS         HYL M
  69 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU         HYL M
  70 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU         HYL M
  62 tarupi Marce Yacatis Sommarbana Heli Kari MAH         POIS M

C hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 15:10, tuomari Jessi Landen, koirakoita 12, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 93 auspai Hyrrä Zestforlife Up To Speed Katja Karhunen SWAU 38,71 4,78 -7,29 0 -7,29 SL
2 90 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JoA 35,06 5,28 -10,94 5 5 SL
3 94 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH 44,31 4,18 -1,69 5 5 SL
4 86 auspai Arra PATCHCOAT ZEPYUR Tiina Hiltunen JoA 48,56 3,81 2,56 10 12,56 SL
  87 borcol Eden Tyh Eden Laura Sutinen HU-PU         HYL SL
  88 auspai Tina Pikipaimenen Tinakenkätyttö Taina Käkilehto KIIKO         HYL SL
  89 borcol Kuuno Taivainen MOSS DEL CAPO LUCANO Pirjo Heikura A-POP         HYL SL
  91 mudi Mato Köves-Bérci Betyár Hurrikán Moona Halvari KAS         HYL SL
  92 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen LAUKA         HYL SL
  95 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL SL
  96 breton Sani Kieppikurun Belle Debout Lea Heiskanen HU-PU         HYL SL
  97 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL SL

C hyppyrata, maksi 3, kello 15:10, tuomari Jessi Landen, koirakoita 22, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 121 borcol Ursula Littleland's Ursula Andress Henri Nygren JoA 34,72 5,33 -11,28 0 -11,28 SL SERT-H AVA-H
2 137 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH 35,00 5,29 -11,00 0 -11,00 L
3 134 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON 39,47 4,69 -6,53 0 -6,53 L
4 124 pitcol Fanni Crazydays Gaia Anna-Mari Karjalainen HiFi 49,69 3,72 3,69 0 3,69 L
5 136 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE 34,41 5,38 -11,59 5 5 L
6 138 auspai Sanni Marmottan Incredible Daydream Päivi Ronkanen KPSH 35,53 5,21 -10,47 5 5 L
7 165 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA 38,68 4,78 -7,32 5 5 L
8 123 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU 39,59 4,67 -6,41 5 5 L
9 128 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP 41,97 4,41 -4,03 5 5 L
10 127 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE 36,41 5,08 -9,59 10 10 L
11 132 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE 41,31 4,48 -4,69 10 10 L
12 141 lyhcol Rauha Iituvaaran Abalgin Sanna Ryytty HU-PU 49,26 3,76 3,26 10 13,26 L
13 135 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HU-PU 49,97 3,70 3,97 10 13,97 L
  122 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU         HYL L
  125 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU         HYL L
  126 borcol Rauha Overdo Kide Anna-Mari Olbricht PJKK         HYL L
  129 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JoA         HYL L
  131 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL L
  133 borcol Toma Coshagh Cuchulainn Henri Nygren JoA         HYL L
  140 lyhcol Inkku Final Fantasy's Game On Sari Klemola HU-PU         HYL L
  142 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  144 belpat Inari Hukkarullan Ihanuus Susanna Eskelinen TORKK         HYL L
  130 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP         POIS L
  139 suusna Solttu Nixon Radinie Mervi Heikkinen PKH         POIS L

C hyppyrata, pikkumini 3, kello 15:55, tuomari Jessi Landen, koirakoita 8, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JoA 36,44 5,08 -9,56 0 -9,56 XS
2 11 jackru Jekku Saaristonsiirin Diego Jr Miia Eskola TYKHA 45,25 4,09 -0,75 0 -0,75 XS
3 8 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON 46,87 3,95 0,87 0 0,87 XS
4 12 jackru Iines Suakkunan TŠoma Taila Marja Hassinen PoKS 39,94 4,63 -6,06 5 5 XS
5 13 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 40,78 4,54 -5,22 5 5 XS
6 7 mittel Piivi Damirazin Äidin Ässätär Katri Turpeinen VARPS 60,81 3,04 14,81 10 24,81 XS
  9 jackru Flirtti Jack Lee Reckless Raspberry Saija Jänkävaara JoA         HYL XS
  10 popopk Kerttu Dixon Curio Hanna Päivinen JoA         HYL XS

C hyppyrata, mini 3, kello 15:55, tuomari Jessi Landen, koirakoita 15, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU 41,65 4,44 -4,35 0 -4,35 S SERT-H
2 34 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 41,78 4,43 -4,22 0 -4,22 S
3 30 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 35,04 5,28 -10,96 5 5 S
4 153 shelam Enna Höpötassun Vivianna Elisa Hietalo HU-PU 38,72 4,78 -7,28 5 5 S
5 27 käävil Lulu Voyeror's Kamisado Raisa Heikkinen KSTK 51,62 3,58 5,62 5 10,62 S
6 37 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SWAU 47,03 3,93 1,03 10 11,03 S
7 151 shelam Rimma Blue-Black Brand Barbarella Anna Ström HU-PU 39,47 4,69 -6,53 15 15 S
  22 borter Pertsa JUNIPERMOOR'S QUANTUM OF SOLACE susanna järvisalo HU-PU         HYL S
  24 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL S
  26 shelam Taika MUSTANTASSUN PIKKUMYY Tiina Haponen MAH         HYL S
  31 shelam Meela Agarwaen Arya Laura Pitkänen PoKS         HYL S
  35 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU         HYL S
  38 jackru Billy SCOUNDREL'S BELIEVE ME Henna Hakkarainen VARPS         HYL S
  152 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Emma Ruhala SWAU         HYL S
  28 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Emilia Haponen MAH         HYL S
  21 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU         POIS S
  23 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU         POIS S
  29 käävil Tuittu Executive Sabotage Heidi Utriainen JoA         POIS S

C hyppyrata, medi 3, kello 16:30, tuomari Jessi Landen, koirakoita 19, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 69 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 61 kesvil Core High Score Starring Moravia heidi savolainen SWAU 35,13 5,27 -10,87 0 -10,87 M
2 64 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU 35,21 5,25 -10,79 0 -10,79 M
3 70 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 36,50 5,07 -9,50 0 -9,50 M
4 58 pyrpap Sofi Drole D'oiseau Saut A L'elastique Anne-Maria Kanninen JoA 50,12 3,69 4,12 0 4,12 M
5 170 shelam Raiku CLOUDGARDEN'S FAST FELLOW Anna Ström HU-PU 36,97 5,00 -9,03 5 5 M
6 69 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU 37,56 4,93 -8,44 5 5 M
7 66 shelam Björn VIVE HODIE URSUS ARCTOS Nina Hänninen HU-PU 37,69 4,91 -8,31 5 5 M
8 56 shelam Nalle Bluemeadow's It's A Man's World Sonja Laurila KSTK 39,44 4,69 -6,56 5 5 M
9 60 koohon Beea Mendikan Beea Bonita Anne-Maria Kumpulainen SAWON 41,75 4,43 -4,25 5 5 M
10 157 x-rotu Cicaro Cicaro Leena Hanhinen KPSH 46,34 3,99 0,34 5 5,34 M
11 68 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS 44,10 4,20 -1,90 10 10 M
12 57 shelam Wilson ABUNDANTIA'S PIECE OF PUZZLE Renja Karhunen SWAU 48,03 3,85 2,03 15 17,03 M
  55 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU         HYL M
  59 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU         HYL M
  63 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH         HYL M
  65 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU         HYL M
  67 shelam Luca Paimentyton Ykä Hanna Laitinen JANKK         HYL M
  158 koohon Binja Mendikan Binja Bonita Mari Suhonen JoA         HYL M
  171 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH         HYL M
  62 tarupi Marce Yacatis Sommarbana Heli Kari MAH         POIS M