Kilpailu 20.8.2017, paikka Kuopio, järjestäjä Hukka-Putki ry

[A Maksi 3] [B Maksi 3] [C Maksi 3] [C Medi 3] [B Medi 3] [A Medi 3] [A Mini 3] [B Mini 3] [C Mini 3]

A agilityrata, maksi 3, kello 9:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 26, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW 37,10 4,99 -13,90 0 -13,90  
2 21 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JOA 40,85 4,53 -10,15 0 -10,15  
3 8 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE 36,29 5,10 -14,71 5 5  
4 20 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE 37,18 4,98 -13,82 5 5  
5 27 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JOA 37,55 4,93 -13,45 5 5  
6 15 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU 41,97 4,41 -9,03 5 5  
7 26 novnou Venla Grezagord's Öinen Salaisuus Valtteri Pennanen POKS 47,00 3,94 -4,00 5 5  
8 14 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU 47,19 3,92 -3,81 5 5  
9 9 stahou Isla Linske Lisette Hanna Koponen HU-PU 52,57 3,52 1,57 5 6,57  
10 4 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 35,79 5,17 -15,21 10 10  
11 6 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU 41,97 4,41 -9,03 10 10  
12 1 belpat Päre Willow Creek Quidel Miia Ruotsalainen KPSH 51,92 3,56 0,92 10 10,92  
  2 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU         HYL  
  3 auspai Jerri Ardiente Gringo Loco Riitta Hautaniemi ACE         HYL  
  5 borcol Neiti Näpsä Dreamoor Queen Lucy Paula Semi SWAU         HYL  
  7 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  12 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JOA         HYL  
  13 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  16 borcol Luca Borderiinan Geebee Kati Mykkänen ACE         HYL  
  17 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA         HYL  
  18 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  19 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE         HYL  
  22 auskel Terra Nallikallion Riehakas Rasavilli Elisa Väistö JOA         HYL  
  23 belpat Hertta Hukkarullan Hupakko Jenni Junttila KAS         HYL  
  24 lyhcol Capu Cinnaberry's Captain Hook Raija Hyvärinen HU-PU         HYL  
  25 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  10 borcol Ursula Littleland's Ursula Andress Henri Nygren JOA         POIS  

B hyppyrata, maksi 3, kello 9:55, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 26, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA 39,55 4,80 -11,45 0 -11,45  
2 4 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 41,00 4,63 -10,00 0 -10,00  
3 22 auskel Terra Nallikallion Riehakas Rasavilli Elisa Väistö JOA 41,18 4,61 -9,82 0 -9,82  
4 20 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE 41,30 4,60 -9,70 0 -9,70  
5 18 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 41,68 4,56 -9,32 0 -9,32  
6 15 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU 48,21 3,94 -2,79 0 -2,79  
7 26 novnou Venla Grezagord's Öinen Salaisuus Valtteri Pennanen POKS 51,69 3,68 0,69 0 0,69  
8 8 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE 40,53 4,69 -10,47 5 5  
9 2 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 45,39 4,19 -5,61 5 5  
10 21 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JOA 46,42 4,09 -4,58 5 5  
11 23 belpat Hertta Hukkarullan Hupakko Jenni Junttila KAS 50,77 3,74 -0,23 5 5  
12 3 auspai Jerri Ardiente Gringo Loco Riitta Hautaniemi ACE 44,00 4,32 -7,00 10 10  
13 1 belpat Päre Willow Creek Quidel Miia Ruotsalainen KPSH 56,55 3,36 5,55 10 15,55  
  5 borcol Neiti Näpsä Dreamoor Queen Lucy Paula Semi SWAU         HYL  
  6 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU         HYL  
  7 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  9 stahou Isla Linske Lisette Hanna Koponen HU-PU         HYL  
  11 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  12 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JOA         HYL  
  13 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  14 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU         HYL  
  16 borcol Luca Borderiinan Geebee Kati Mykkänen ACE         HYL  
  19 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE         HYL  
  24 lyhcol Capu Cinnaberry's Captain Hook Raija Hyvärinen HU-PU         HYL  
  25 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  27 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JOA         HYL  
  10 borcol Ursula Littleland's Ursula Andress Henri Nygren JOA         POIS  

C agilityrata, maksi 3, kello 10:45, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 24, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 borcol Uri Littleland's Uri Geller Sari Vähäniitty JOA 34,33 4,78 -10,67 0 -10,67  
2 8 belpag Bolt Eloisa Soturi Antti Kurvinen ACE 34,34 4,78 -10,66 0 -10,66  
3 7 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE 34,44 4,76 -10,56 0 -10,56  
4 21 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JOA 36,56 4,49 -8,44 0 -8,44  
5 6 borcol Rin Funway Cuz I Can Henri Havo LAU 37,34 4,39 -7,66 0 -7,66  
6 4 borcol Pirtu Promillen Pirtu Tuulia Liuhto LAW 38,43 4,27 -6,57 0 -6,57  
7 2 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 40,66 4,03 -4,34 0 -4,34  
8 14 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU 42,07 3,90 -2,93 0 -2,93  
9 23 belpat Hertta Hukkarullan Hupakko Jenni Junttila KAS 42,69 3,84 -2,31 0 -2,31  
10 22 auskel Terra Nallikallion Riehakas Rasavilli Elisa Väistö JOA 34,48 4,76 -10,52 5 5  
11 19 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE 34,76 4,72 -10,24 5 5  
12 5 borcol Neiti Näpsä Dreamoor Queen Lucy Paula Semi SWAU 35,94 4,56 -9,06 5 5  
13 3 auspai Jerri Ardiente Gringo Loco Riitta Hautaniemi ACE 38,58 4,25 -6,42 5 5  
14 18 borcol Ouzo Promillen Efes Tuulia Liuhto LAW 38,98 4,21 -6,02 5 5  
15 13 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE 39,59 4,14 -5,41 5 5  
16 24 lyhcol Capu Cinnaberry's Captain Hook Raija Hyvärinen HU-PU 42,32 3,88 -2,68 5 5  
17 26 novnou Venla Grezagord's Öinen Salaisuus Valtteri Pennanen POKS 43,92 3,73 -1,08 10 10  
  1 belpat Päre Willow Creek Quidel Miia Ruotsalainen KPSH         HYL  
  11 borcol Grappa Promillen Elysée Timo Liuhto LAW         HYL  
  12 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JOA         HYL  
  15 auspai Autsi Ardiente Violeta Purpura Niina Rissanen HU-PU         HYL  
  20 belpag Ansa Eloisa Persoona Tanja Lehto ACE         HYL  
  25 borcol Witka Never Never Land X' Strike One Laura Sutinen ACE         HYL  
  27 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JOA         HYL  
  10 borcol Ursula Littleland's Ursula Andress Henri Nygren JOA         POIS  

C agilityrata, medi 3, kello 11:25, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 22, ihanneaika 45 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU 34,01 4,82 -10,99 0 -10,99  
2 31 auskel Ria Maiskis Morinda Outi Ahtiainen ACE 35,89 4,57 -9,11 0 -9,11  
3 41 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU 36,08 4,55 -8,92 0 -8,92  
4 34 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU 36,22 4,53 -8,78 0 -8,78  
5 33 koohon Pyry Wishdecoy River Olivia Mari Suhonen JOA 38,45 4,26 -6,55 0 -6,55  
6 36 kesvil Freddie Bam Bam Von Der Rettenbacher Seewiesn Ulla Nikulainen MAH 43,72 3,75 -1,28 0 -1,28  
7 51 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU 33,73 4,86 -11,27 5 5  
8 38 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW 34,02 4,82 -10,98 5 5  
9 43 shelam Raiku Cloudgarden's Fast Fellow Anna Ström HU-PU 36,31 4,52 -8,69 5 5  
10 46 shelam Windi Amarantes Wind Song Eila Vainio HU-PU 38,75 4,23 -6,25 5 5  
11 40 shelam Milou Amarantes Charivari Tiina Hiltunen HU-PU 40,75 4,03 -4,25 5 5  
12 52 manter Repe Quixol Bustabeck Matti Mustonen HU-PU 43,25 3,79 -1,75 5 5  
13 47 espves Ursula Zorrazo Xiomera Annikka Laasanen SWAU 44,61 3,68 -0,39 10 10  
14 50 kesvil Magnus Woolly Bohemia's Invisible Man Satu Manninen HU-PU 46,56 3,52 1,56 10 11,56  
15 35 snauts Aino Black'n Brave Aino Marjo Kallinen POKS 67,81 2,42 22,81 10 32,81  
  29 schape Miina Puuparran Saimi Mervi Turunen ACE         HYL  
  30 kesvil Luna Woolly Bohemia's Mexican Burrito Karoliina Korhonen HU-PU         HYL  
  37 cocspa Romu Sinnilän Nuunuu Elli Hartikainen SPSH         HYL  
  39 espves Iita Caraydan Limoncello Taina Viheri POPDOG         HYL  
  42 mittel Ilpo Nonita Taikapeili Erika Jalkanen SWAU         HYL  
  44 stbter Nala Hups'staff Nalabelle Niina Karttunen HU-PU         HYL  
  48 schape Liinu High Volts Igloo Inuit Sanna Sinihalme SCHAPE         HYL  
  28 kesvil Milot Chanzonet Leonardo Dicaprio Pirjo Lyytikäinen JUKE         POIS  
  49 manter Sani Yellow Moon's Black Swan Jaana Kekkonen SSKK         POIS  

B hyppyrata, medi 3, kello 12:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 33 koohon Pyry Wishdecoy River Olivia Mari Suhonen JOA 44,70 4,25 -6,30 0 -6,30  
2 44 stbter Nala Hups'staff Nalabelle Niina Karttunen HU-PU 50,82 3,74 -0,18 5 5  
3 31 auskel Ria Maiskis Morinda Outi Ahtiainen ACE 55,52 3,42 4,52 5 9,52  
4 29 schape Miina Puuparran Saimi Mervi Turunen ACE 56,63 3,36 5,63 15 20,63  
5 35 snauts Aino Black'n Brave Aino Marjo Kallinen POKS 75,35 2,52 24,35 10 34,35  
  30 kesvil Luna Woolly Bohemia's Mexican Burrito Karoliina Korhonen HU-PU         HYL  
  32 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU         HYL  
  34 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU         HYL  
  36 kesvil Freddie Bam Bam Von Der Rettenbacher Seewiesn Ulla Nikulainen MAH         HYL  
  38 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  39 espves Iita Caraydan Limoncello Taina Viheri POPDOG         HYL  
  40 shelam Milou Amarantes Charivari Tiina Hiltunen HU-PU         HYL  
  41 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU         HYL  
  42 mittel Ilpo Nonita Taikapeili Erika Jalkanen SWAU         HYL  
  43 shelam Raiku Cloudgarden's Fast Fellow Anna Ström HU-PU         HYL  
  45 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH         HYL  
  46 shelam Windi Amarantes Wind Song Eila Vainio HU-PU         HYL  
  47 espves Ursula Zorrazo Xiomera Annikka Laasanen SWAU         HYL  
  48 schape Liinu High Volts Igloo Inuit Sanna Sinihalme SCHAPE         HYL  
  50 kesvil Magnus Woolly Bohemia's Invisible Man Satu Manninen HU-PU         HYL  
  51 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU         HYL  
  52 manter Repe Quixol Bustabeck Matti Mustonen HU-PU         HYL  
  28 kesvil Milot Chanzonet Leonardo Dicaprio Pirjo Lyytikäinen JUKE         POIS  
  37 cocspa Romu Sinnilän Nuunuu Elli Hartikainen SPSH         POIS  
  49 manter Sani Yellow Moon's Black Swan Jaana Kekkonen SSKK         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 12:50, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 20, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 41 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU 38,52 4,70 -10,48 0 -10,48  
2 33 koohon Pyry Wishdecoy River Olivia Mari Suhonen JOA 40,87 4,43 -8,13 0 -8,13  
3 32 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU 39,24 4,61 -9,76 5 5  
4 43 shelam Raiku Cloudgarden's Fast Fellow Anna Ström HU-PU 40,14 4,51 -8,86 5 5  
5 52 manter Repe Quixol Bustabeck Matti Mustonen HU-PU 44,31 4,09 -4,69 5 5  
6 51 shelam Nalle Helskon Ingrid Nina Hänninen HU-PU 44,36 4,08 -4,64 5 5  
7 30 kesvil Luna Woolly Bohemia's Mexican Burrito Karoliina Korhonen HU-PU 46,50 3,89 -2,50 5 5  
  29 schape Miina Puuparran Saimi Mervi Turunen ACE         HYL  
  31 auskel Ria Maiskis Morinda Outi Ahtiainen ACE         HYL  
  34 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU         HYL  
  38 borcol Jura Chinagirl Tuulia Liuhto LAW         HYL  
  39 espves Iita Caraydan Limoncello Taina Viheri POPDOG         HYL  
  40 shelam Milou Amarantes Charivari Tiina Hiltunen HU-PU         HYL  
  42 mittel Ilpo Nonita Taikapeili Erika Jalkanen SWAU         HYL  
  44 stbter Nala Hups'staff Nalabelle Niina Karttunen HU-PU         HYL  
  45 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH         HYL  
  46 shelam Windi Amarantes Wind Song Eila Vainio HU-PU         HYL  
  47 espves Ursula Zorrazo Xiomera Annikka Laasanen SWAU         HYL  
  48 schape Liinu High Volts Igloo Inuit Sanna Sinihalme SCHAPE         HYL  
  50 kesvil Magnus Woolly Bohemia's Invisible Man Satu Manninen HU-PU         HYL  
  28 kesvil Milot Chanzonet Leonardo Dicaprio Pirjo Lyytikäinen JUKE         POIS  
  37 cocspa Romu Sinnilän Nuunuu Elli Hartikainen SPSH         POIS  
  49 manter Sani Yellow Moon's Black Swan Jaana Kekkonen SSKK         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 13:30, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 21, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 70 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 36,07 5,02 -12,93 0 -12,93 SERT-A
2 73 shelam Rimma Blue-Black Brand Barbarella Anna Ström HU-PU 38,08 4,75 -10,92 0 -10,92  
3 65 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Mia Tuomainen HU-PU 39,96 4,53 -9,04 0 -9,04  
4 57 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU 41,16 4,40 -7,84 0 -7,84  
5 55 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 41,60 4,35 -7,40 0 -7,40  
6 63 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma-Kaisa Ruhala SWAU 42,58 4,25 -6,42 0 -6,42  
7 56 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU 46,47 3,89 -2,53 0 -2,53  
8 59 shelam Enna Höpötassun Vivianna Elisa Hietalo HU-PU 36,70 4,93 -12,30 5 5  
9 68 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen ACE 38,60 4,69 -10,40 5 5  
10 72 shelam Ukko Funnytail New Kid On The Block Erkki Hyvärinen VARPS 38,75 4,67 -10,25 5 5  
11 80 x-rotu Buffy Buffy Nina Hiltunen JOA 40,62 4,46 -8,38 5 5  
12 64 käävil Tuittu Executive Sabotage Heidi Utriainen JOA 42,54 4,26 -6,46 5 5  
13 77 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU 45,13 4,01 -3,87 5 5  
14 76 kleins Luna Pienenpolun Miss Luna Tiina Pikkarainen KPSH 52,22 3,47 3,22 10 13,22  
15 66 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU 42,66 4,24 -6,34 15 15  
  58 shelam Riepu Kilpop Tamara Suvi Paasisalo SWAU         HYL  
  62 borter Pertsa Junipermoor's Quantum Of Solace Susanna Järvisalo HU-PU         HYL  
  69 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL  
  74 jackru Mauro Huoleton Siipiveikko Sonja Marjamäki KPSH         HYL  
  78 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU         HYL  
  79 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU         HYL  
  53 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK         POIS  
  54 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JOA         POIS  
  67 mittel Aika Mikälie Aikakone Mari Lukkarinen SAVPK         POIS  
  71 koohon Aroona Mendikan Aroona Prema Henna Palmunen JOA         POIS  
  75 käävil Daisy Equerry's Design Oona Väänänen HU-PU         POIS  

B hyppyrata, mini 3, kello 14:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 22, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 78 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU 41,50 4,58 -9,50 0 -9,50  
2 61 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SJRT 49,02 3,88 -1,98 0 -1,98 SERT-H
3 76 kleins Luna Pienenpolun Miss Luna Tiina Pikkarainen KPSH 51,41 3,70 0,41 0 0,41  
4 70 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 43,35 4,38 -7,65 5 5  
5 59 shelam Enna Höpötassun Vivianna Elisa Hietalo HU-PU 44,16 4,30 -6,84 5 5  
6 73 shelam Rimma Blue-Black Brand Barbarella Anna Ström HU-PU 45,53 4,17 -5,47 5 5  
7 65 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Mia Tuomainen HU-PU 50,02 3,80 -0,98 5 5  
8 74 jackru Mauro Huoleton Siipiveikko Sonja Marjamäki KPSH 51,15 3,71 0,15 5 5,15  
9 68 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen ACE 55,90 3,40 4,90 15 19,90  
  55 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU         HYL  
  56 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU         HYL  
  57 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  58 shelam Riepu Kilpop Tamara Suvi Paasisalo SWAU         HYL  
  62 borter Pertsa Junipermoor's Quantum Of Solace Susanna Järvisalo HU-PU         HYL  
  63 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma-Kaisa Ruhala SWAU         HYL  
  64 käävil Tuittu Executive Sabotage Heidi Utriainen JOA         HYL  
  66 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU         HYL  
  69 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL  
  72 shelam Ukko Funnytail New Kid On The Block Erkki Hyvärinen VARPS         HYL  
  77 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU         HYL  
  79 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU         HYL  
  80 x-rotu Buffy Buffy Nina Hiltunen JOA         HYL  
  53 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK         POIS  
  54 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JOA         POIS  
  60 koohon Sinda Estaika's Just Stand By Me Anja Nylund KOOHO         POIS  
  67 mittel Aika Mikälie Aikakone Mari Lukkarinen SAVPK         POIS  
  71 koohon Aroona Mendikan Aroona Prema Henna Palmunen JOA         POIS  
  75 käävil Daisy Equerry's Design Oona Väänänen HU-PU         POIS  

C agilityrata, mini 3, kello 15:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 59 shelam Enna Höpötassun Vivianna Elisa Hietalo HU-PU 34,63 4,51 -8,37 0 -8,37  
2 65 shelam Oodi Trickteam Chamber Of Secrets Mia Tuomainen HU-PU 36,10 4,32 -6,90 0 -6,90  
3 80 x-rotu Buffy Buffy Nina Hiltunen JOA 36,94 4,22 -6,06 0 -6,06  
4 57 shelam Särö Tricky Blue's First Tricky Boy Oili Komulainen HU-PU 39,50 3,95 -3,50 0 -3,50  
5 63 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma-Kaisa Ruhala SWAU 39,65 3,93 -3,35 0 -3,35  
6 76 kleins Luna Pienenpolun Miss Luna Tiina Pikkarainen KPSH 39,77 3,92 -3,23 0 -3,23  
7 72 shelam Ukko Funnytail New Kid On The Block Erkki Hyvärinen VARPS 35,54 4,39 -7,46 5 5  
8 77 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU 37,83 4,12 -5,17 5 5  
9 73 shelam Rimma Blue-Black Brand Barbarella Anna Ström HU-PU 41,37 3,77 -1,63 5 5  
10 68 borter Chili Foxilux Pikku-Pippuri Pirjo Korhonen ACE 36,42 4,28 -6,58 10 10  
11 70 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 39,40 3,96 -3,60 10 10  
12 56 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU 40,02 3,90 -2,98 10 10  
13 64 käävil Tuittu Executive Sabotage Heidi Utriainen JOA 42,41 3,68 -0,59 10 10  
14 55 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 51,15 3,05 8,15 10 18,15  
  58 shelam Riepu Kilpop Tamara Suvi Paasisalo SWAU         HYL  
  62 borter Pertsa Junipermoor's Quantum Of Solace Susanna Järvisalo HU-PU         HYL  
  66 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU         HYL  
  69 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL  
  78 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU         HYL  
  53 mittel Wiiva Mikälie Wiivana Mari Lukkarinen SAVPK         POIS  
  54 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JOA         POIS  
  60 koohon Sinda Estaika's Just Stand By Me Anja Nylund KOOHO         POIS  
  67 mittel Aika Mikälie Aikakone Mari Lukkarinen SAVPK         POIS  
  71 koohon Aroona Mendikan Aroona Prema Henna Palmunen JOA         POIS  
  75 käävil Daisy Equerry's Design Oona Väänänen HU-PU         POIS  
  79 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU         POIS