Kilpailu 19.8.2017, paikka Kuopio, järjestäjä Hukka-Putki ry

[A Maksi 1] [A Medi 1] [A Mini 1] [B Maksi 1] [B Medi 1] [B Mini 1] [C Maksi 1] [C Medi 1] [C Mini 1] [C Maksi 2] [C Medi 2] [C Mini 2] [B Maksi 2] [B Medi 2] [B Mini 2] [A Maksi 2] [A Medi 2] [A Mini 2]

A agilityrata, maksi 1, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 barbet Elvis Batterikullen's Evel Knievel Riikka Runtti HU-PU 41,17 3,84 -11,83 0 -11,83 SERT
2 7 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Sanna Katainen SWAU 30,34 5,21 -22,66 5 5  
3 1 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP 37,09 4,26 -15,91 5 5  
4 9 isovil Paroni Villamore Vai Capparoni Satu Manninen HU-PU 47,66 3,32 -5,34 15 15  
  5 borcol Solmu Klomppen Malka Karoliina Nyyssönen SBCAK         HYL  
  6 novnou Pirre Grezagord's Hiphurraa Hilda Valtteri Pennanen POKS         HYL  
  8 isllam Teigur Punapihlajan Teigur Niina Pietikäinen KPSH         HYL  
  11 belpat Cuje Eloisa Uligaani Tanja Lehto ACE         HYL  
  2 auskel Aapo Royal Coctail Jepilus Kimmo Kainulainen HU-PU         POIS  
  3 espves Hiski Paco Seija Mannila POPDOG         POIS  

A agilityrata, medi 1, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 shelam Sammy Mustantassun Taikuri Jari Lukkarinen JOA 40,01 3,95 -12,99 0 -12,99 SERT
2 17 lagrom Nukka Helisalon Unique Tartufella Minna Hänninen SPSH 43,02 3,67 -9,98 0 -9,98 LUVA
3 15 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS 37,85 4,17 -15,15 5 5  
4 19 koohon Baia Mendikan Baia Bonita Päivi Parkkinen VARPS 42,75 3,70 -10,25 15 15  
  16 espves LATTE Concurrido Bellota Veera Tirkkonen ACE         HYL  

A agilityrata, mini 1, kello 10:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 53 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 28 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 42,72 3,70 -10,28 0 -10,28 LUVA
2 33 jackru Myy Kesänkeijun Buonasera Miira Rokka HU-PU 43,47 3,63 -9,53 0 -9,53 LUVA
3 30 kleins Pöpö Nuria Noble Princess Lukato Gold Ella Pakarinen JOA 61,30 2,58 8,30 5 13,30  
4 29 jackru Notte Kesänkeijun Buonanotte Jenna Lång HU-PU 66,83 2,36 13,83 0 13,83  
5 31 kleins Taiga My-Champagne Babealicious Tiina Pikkarainen KPSH 58,10 2,72 5,10 15 20,10  
6 21 silkte Caapo Huippuhännän Coffee Cookie Emmi Kröger KPSH 62,16 2,54 9,16 15 24,16  
  22 shelam Hilla Abundantias Snow White Kirsi Pennanen HU-PU         HYL  
  27 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU         HYL  
  32 shelam Riena Bustling's Attitude To Die For Anniina Korjus JOA         HYL  
  34 shelam Domino Peltsun Baila With Basebolls Pirjo Pakkanen SHELT         HYL  

B hyppyrata, maksi 1, kello 11:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 belpat Cuje Eloisa Uligaani Tanja Lehto ACE 20,93 5,88 -19,07 0 -19,07  
2 1 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP 22,79 5,40 -17,21 0 -17,21 LUVA
  4 espves Panda Nartsukan Ismelda Kaisla Mauno KPSH         HYL  
  5 borcol Solmu Klomppen Malka Karoliina Nyyssönen SBCAK         HYL  
  6 novnou Pirre Grezagord's Hiphurraa Hilda Valtteri Pennanen POKS         HYL  
  7 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Sanna Katainen SWAU         HYL  
  8 isllam Teigur Punapihlajan Teigur Niina Pietikäinen KPSH         HYL  
  9 isovil Paroni Villamore Vai Capparoni Satu Manninen HU-PU         HYL  
  2 auskel Aapo Royal Coctail Jepilus Kimmo Kainulainen HU-PU         POIS  

B hyppyrata, medi 1, kello 11:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 7, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 17 lagrom Nukka Helisalon Unique Tartufella Minna Hänninen SPSH 27,08 4,54 -12,92 0 -12,92 LUVA
2 13 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS 25,49 4,82 -14,51 5 5  
3 15 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS 29,06 4,23 -10,94 5 5  
  12 shelam Helga Onnenpisaran Ainokainen Jaana Rautio HU-PU         HYL  
  14 kesvil Viljo Qualityline's I Am What I Want Anni Leppänen HU-PU         HYL  
  16 espves LATTE Concurrido Bellota Veera Tirkkonen ACE         HYL  
  20 shelam Heili Onnenpisaran Mainio Mimmi Jaana Rautio HU-PU         HYL  

B hyppyrata, mini 1, kello 11:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 11, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 22 shelam Hilla Abundantias Snow White Kirsi Pennanen HU-PU 24,56 5,01 -15,44 0 -15,44 LUVA
2 33 jackru Myy Kesänkeijun Buonasera Miira Rokka HU-PU 30,04 4,09 -9,96 0 -9,96 LUVA
3 26 jackru Notte Kesänkeijun Buonanotte Maija Keinänen HU-PU 30,13 4,08 -9,87 0 -9,87 SERT
4 27 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU 31,77 3,87 -8,23 5 5  
5 28 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 32,46 3,79 -7,54 5 5  
6 23 wecope Maili Cloudmoore Wuhuu-N-Huu Sari Sutinen VARPS 36,15 3,40 -3,85 5 5  
7 31 kleins Taiga My-Champagne Babealicious Tiina Pikkarainen KPSH 44,30 2,78 4,30 10 14,30  
  21 silkte Caapo Huippuhännän Coffee Cookie Emmi Kröger KPSH         HYL  
  24 jackru Cale Ballyhoo Jack's Calvin Klein Tuomo Laitinen SJRT         HYL  
  25 parson Milli Pikkuroosan Pretty In Pink Elisa Arokoski KPSH         HYL  
  34 shelam Domino Peltsun Baila With Basebolls Pirjo Pakkanen SHELT         HYL  

C agilityrata, maksi 1, kello 12:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 belpat Cuje Eloisa Uligaani Tanja Lehto ACE 31,81 6,10 -19,19 5 5  
2 4 espves Panda Nartsukan Ismelda Kaisla Mauno KPSH 48,79 3,98 -2,21 10 10  
3 6 novnou Pirre Grezagord's Hiphurraa Hilda Valtteri Pennanen POKS 59,88 3,24 8,88 15 23,88  
  1 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP         HYL  
  5 borcol Solmu Klomppen Malka Karoliina Nyyssönen SBCAK         HYL  
  7 borcol TuiTui Tronic Yo Yo Sanna Katainen SWAU         HYL  
  8 isllam Teigur Punapihlajan Teigur Niina Pietikäinen KPSH         HYL  
  9 isovil Paroni Villamore Vai Capparoni Satu Manninen HU-PU         HYL  
  2 auskel Aapo Royal Coctail Jepilus Kimmo Kainulainen HU-PU         POIS  
  3 espves Hiski Paco Seija Mannila POPDOG         POIS  

C agilityrata, medi 1, kello 12:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  12 shelam Helga Onnenpisaran Ainokainen Jaana Rautio HU-PU         HYL  
  14 kesvil Viljo Qualityline's I Am What I Want Anni Leppänen HU-PU         HYL  
  15 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS         HYL  
  16 espves LATTE Concurrido Bellota Veera Tirkkonen ACE         HYL  
  17 lagrom Nukka Helisalon Unique Tartufella Minna Hänninen SPSH         HYL  
  19 koohon Baia Mendikan Baia Bonita Päivi Parkkinen VARPS         HYL  

C agilityrata, mini 1, kello 12:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 27 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU 40,28 4,82 -10,72 5 5  
2 28 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 47,37 4,09 -3,63 5 5  
3 30 kleins Pöpö Nuria Noble Princess Lukato Gold Ella Pakarinen JOA 58,65 3,31 7,65 5 12,65  
4 23 wecope Maili Cloudmoore Wuhuu-N-Huu Sari Sutinen VARPS 59,40 3,27 8,40 15 23,40  
  22 shelam Hilla Abundantias Snow White Kirsi Pennanen HU-PU         HYL  
  25 parson Milli Pikkuroosan Pretty In Pink Elisa Arokoski KPSH         HYL  
  32 shelam Riena Bustling's Attitude To Die For Anniina Korjus JOA         HYL  
  33 jackru Myy Kesänkeijun Buonasera Miira Rokka HU-PU         HYL  
  34 shelam Domino Peltsun Baila With Basebolls Pirjo Pakkanen SHELT         HYL  

C agilityrata, maksi 2, kello 13:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 44 x-rotu Sera Sera Jenna Manninen KPSH 45,06 3,57 -3,94 0 -3,94 LUVA
2 40 lyhcol Rauha Iituvaaran Abalgin Sanna Ryytty HU-PU 37,72 4,27 -11,28 5 5  
3 35 pitcol Hertta Malinallin Media Sensation Teija Ylönen POKS 44,56 3,61 -4,44 5 5  
4 42 novnou Veke Grezagord's Äksönmän Valtteri Pennanen POKS 48,60 3,31 -0,40 20 20  
  10 barbet Elvis Batterikullen's Evel Knievel Riikka Runtti HU-PU         HYL  
  36 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG         HYL  
  37 borcol Jami Tingelbergin Bouncy Jumper Tuija Rönkkö SWAU         HYL  
  38 auskel Rymy Kopets Red And Tan Dundee Susanna Väätäinen HU-PU         HYL  
  41 auspai Nero Bywater Bram Kirsi Pellinen KPSH         HYL  
  43 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  

C agilityrata, medi 2, kello 13:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 8, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 x-rotu Tyrsky Tyrsky Tuuli Hakkarainen HU-PU 46,59 3,46 -2,41 5 5  
  18 shelam Sammy Mustantassun Taikuri Jari Lukkarinen JOA         HYL  
  48 shelam Rhea Ardiente Reaccion Quimica Jari Lukkarinen JOA         HYL  
  49 shelam Lyyli Lyyli Janne Illikainen HU-PU         HYL  
  50 koohon Binja Mendikan Binja Bonita Mari Suhonen JOA         HYL  
  51 shelam Tiuhti Helskon Dorothy Alina Salmi HU-PU         HYL  
  52 shelam Wilson Abundantia's Piece Of Puzzle Renja Perälä SWAU         HYL  
  53 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON         HYL  

C agilityrata, mini 2, kello 13:15, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 49 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 jackru Notte Kesänkeijun Buonanotte Maija Keinänen HU-PU 48,69 3,31 -0,31 5 5  
2 56 jackru Vilma Ruskatassun Viisas Vilma Raija Laitinen HU-PU 60,00 2,68 11,00 10 21,00  
  57 toyvil Rico Excuse Me Machu Picchu Tiina Kammonen HU-PU         HYL  
  58 lägpys Välke Cimillan Åre Reteetyttö Sari Valtonen HU-PU         HYL  
  59 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen HU-PU         HYL  
  60 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON         HYL  

B hyppyrata, maksi 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 novnou Veke Grezagord's Äksönmän Valtteri Pennanen POKS 45,72 3,08 2,72 0 2,72  
2 43 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU 31,57 4,47 -11,43 5 5  
3 41 auspai Nero Bywater Bram Kirsi Pellinen KPSH 35,84 3,93 -7,16 5 5  
4 35 pitcol Hertta Malinallin Media Sensation Teija Ylönen POKS 43,00 3,28 0,00 5 5  
5 36 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG 43,10 3,27 0,10 5 5,10  
6 39 novnou Ässä Taikanovan Charlie Brown Päivi Parkkinen VARPS 39,19 3,60 -3,81 10 10  
7 38 auskel Rymy Kopets Red And Tan Dundee Susanna Väätäinen HU-PU 47,50 2,97 4,50 15 19,50  
8 44 x-rotu Sera Sera Jenna Manninen KPSH 63,12 2,23 20,12 15 35,12  
  37 borcol Jami Tingelbergin Bouncy Jumper Tuija Rönkkö SWAU         HYL  
  40 lyhcol Rauha Iituvaaran Abalgin Sanna Ryytty HU-PU         HYL  

B hyppyrata, medi 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 x-rotu Caramel Caramel Leena Hanhinen KPSH 33,78 4,17 -9,22 0 -9,22 SERT
2 52 shelam Wilson Abundantia's Piece Of Puzzle Renja Perälä SWAU 32,31 4,36 -10,69 5 5  
3 51 shelam Tiuhti Helskon Dorothy Alina Salmi HU-PU 36,16 3,90 -6,84 5 5  
4 50 koohon Binja Mendikan Binja Bonita Mari Suhonen JOA 36,41 3,87 -6,59 5 5  
5 55 x-rotu Cicaro Cicaro Leena Hanhinen KPSH 39,09 3,61 -3,91 5 5  
6 47 x-rotu Tyrsky Tyrsky Tuuli Hakkarainen HU-PU 37,82 3,73 -5,18 10 10  
  18 shelam Sammy Mustantassun Taikuri Jari Lukkarinen JOA         HYL  
  46 parson Nitro Tupla-Täplän Ketun Karkottaja Salla Bollström SAWON         HYL  
  49 shelam Lyyli Lyyli Janne Illikainen HU-PU         HYL  
  53 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON         HYL  

B hyppyrata, mini 2, kello 14:00, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 56 jackru Vilma Ruskatassun Viisas Vilma Raija Laitinen HU-PU 41,19 3,42 -1,81 0 -1,81 LUVA
2 60 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON 42,00 3,36 -1,00 0 -1,00  
  57 toyvil Rico Excuse Me Machu Picchu Tiina Kammonen HU-PU         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 14:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 10, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 novnou Veke Grezagord's Äksönmän Valtteri Pennanen POKS 48,72 2,98 5,72 0 5,72  
2 35 pitcol Hertta Malinallin Media Sensation Teija Ylönen POKS 45,53 3,18 2,53 10 12,53  
3 36 pumi Vili Elohopean Alati Äänessä Marja-Leena Helenius POPDOG 56,00 2,59 13,00 5 18,00  
4 39 novnou Ässä Taikanovan Charlie Brown Päivi Parkkinen VARPS 29,91 4,85 -13,09 20 20  
5 44 x-rotu Sera Sera Jenna Manninen KPSH 50,37 2,88 7,37 15 22,37  
  37 borcol Jami Tingelbergin Bouncy Jumper Tuija Rönkkö SWAU         HYL  
  38 auskel Rymy Kopets Red And Tan Dundee Susanna Väätäinen HU-PU         HYL  
  40 lyhcol Rauha Iituvaaran Abalgin Sanna Ryytty HU-PU         HYL  
  41 auspai Nero Bywater Bram Kirsi Pellinen KPSH         HYL  
  43 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 14:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 6, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 50 koohon Binja Mendikan Binja Bonita Mari Suhonen JOA 32,31 4,49 -10,69 0 -10,69 SERT
2 51 shelam Tiuhti Helskon Dorothy Alina Salmi HU-PU 35,07 4,14 -7,93 5 5  
3 54 x-rotu Tyrsky Tyrsky Pilvi Hakkarainen HU-PU 36,31 3,99 -6,69 5 5  
4 52 shelam Wilson Abundantia's Piece Of Puzzle Renja Perälä SWAU 39,00 3,72 -4,00 10 10  
5 55 x-rotu Cicaro Cicaro Leena Hanhinen KPSH 44,72 3,24 1,72 15 16,72  
  53 shelam Kille Shadeland Some Silent Wishes Helena Kortelainen SAWON         HYL  
  45 x-rotu Caramel Caramel Leena Hanhinen KPSH         POIS  

A agilityrata, mini 2, kello 14:40, tuomari Sari Mikkilä, koirakoita 3, ihanneaika 43 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 60 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON 43,44 3,34 0,44 0 0,44  
  58 lägpys Välke Cimillan Åre Reteetyttö Sari Valtonen HU-PU         HYL  
  59 shelam Pro Bumtsi Bum Can't Buy My Love Anni Komulainen HU-PU         HYL