Kilpailu 16.3.2019, paikka Koiramekka, Siikaranta 13, 70620 Kuopio, järjestäjä HUKKA-PUTKI RY

[C Pikkumaksi 1] [C Maksi 1] [C Pikkumini 1] [C Mini 1] [C Medi 1] [B Pikkumaksi 1] [B Maksi 1] [B Pikkumini 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [A Pikkumaksi 1] [A Maksi 1] [A Pikkumini 1] [A Mini 1] [A Medi 1] [B Pikkumaksi 3] [B Maksi 3] [B Pikkumini 3] [B Mini 3] [B Medi 3]

C hyppyrata, pikkumaksi 1, kello 8:30, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 9, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 auspai Sansa TITANGUS ALISON Sara Heimonen SWAU 35,69 4,15 -12,31 0 -12,31 SL LUVA
2 74 pyrpal Kalla Tottakai Callaween Caanehin Heidi Utriainen JoA 39,89 3,71 -8,11 5 5 SL
3 159 lappor Noste TAIMISTON NOSTE Hertta Mikkonen LAPPA 41,58 3,56 -6,42 5 5 SL
4 75 snauts OLGA TUBLION K PLATANTHERA KLEERA Sanna-Mari Moilanen HiFi 43,76 3,38 -4,24 5 5 SL
5 77 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH 34,78 4,26 -13,22 10 10 SL
  71 lagrom Ransu RUSTIIKIN RINTA ROTTINGILLA Helena Kautto SWAU         HYL SL
  72 espves Jade FECIERTA AMBASSADOR OF LOVE Sanni Hämäläinen HU-PU         HYL SL
  73 vehter Elsa BRADAN TRAN ETHNE Laura Tiihonen HU-PU         HYL SL
  173 walspa Isla Rocbee In My Mind Aino Laukkanen SWAU         HYL SL

C hyppyrata, maksi 1, kello 08:30, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 27,81 5,32 -20,19 0 -20,19 L LUVA
2 111 x-rotu Tuittu Tuittu Tiina Peltonen LIPER 37,39 3,96 -10,61 0 -10,61 L LUVA
3 161 pitcol Weeti SARUSKAN PRINCE OF WIND Nea Nuutinen SPSH 43,22 3,42 -4,78 0 -4,78 L LUVA
4 105 auspai Lulu Blue-Beacon Blossom Of My Life Maria Vainio JAU 30,97 4,78 -17,03 5 5 L
5 108 lyhcol Timpe Nuuskakairan Tilpehöörin Tuho Silja Lahti KK-99 35,65 4,15 -12,35 5 5 L
6 98 labnou Sokka TÄHTIHARJUN ROCKY Jaana Ukkola IISAL 48,89 3,03 0,89 5 5,89 L
7 99 slapko Hippu TIE'RMES QAUAN KAIVATTU Tuuli Hakkarainen HU-PU 55,54 2,66 7,54 0 7,54 L
8 174 isovil Paroni Villamore Vai Capparoni Satu Manninen HU-PU 41,13 3,60 -6,87 10 10 L
9 106 belpag Valto Qojotes And Name Of The Game Pilvi Paavola-Pehkonen HiFi 36,80 4,02 -11,20 15 15 L
10 107 borcol Ässä DREAM BEGINS BIKER BILLY Sanna Vuorenmaa HKS 40,30 3,67 -7,70 15 15 L
  104 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Rissanen HU-PU         HYL SL
  163 lyhcol Aatu Black Elles Gift Of Magic ari pahkala ACE         HYL L
  176 borcol Mimi MIMOSA paula semi SWAU         HYL L
  162 borcol Rani DESPINA FREIJA Tarja Ruokolainen A-POP         POIS L
  175 borcol Judex Judex-Of-Jerloust Marko Parviainen ACE         POIS L

C hyppyrata, pikkumini 1, kello 9:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 166 jackru Olga HINDHILL'S JR ARIANNA Raija Laitinen HU-PU 49,47 2,99 1,47 5 6,47 XS
2 145 tiispa Henni FINRIIKAN GIRALDA Riikka Timonen HU-PU 53,53 2,76 5,53 5 10,53 XS
3 1 kleins Taiga My-Champagne Babealicious Tiina Pikkarainen KPSH 52,25 2,83 4,25 10 14,25 XS
  2 jackru Peetu SAARISTONSIIRIN PEETU-POJU Miia Eskola TYKHA         HYL XS
  3 phalen Kiri PÄIVÄPERHON KIITÄVÄ KATAPULTTI Oona Väänänen HU-PU         HYL XS
  4 lhasa Viktor CHIC CHOIX DION KASSIOS Laura Lehto VARPS         HYL XS

C hyppyrata, mini 1, kello 9:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 6, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 150 jackru Cale Ballyhoo Jack's Calvin Klein Tuomo Laitinen SWAU 50,18 2,95 2,18 5 7,18 S
2 149 shelam Mila BLACK CLASSIEL'S I'M YOUR SUNSHINE Anna Kaisa Miettinen SWAU 45,33 3,26 -2,67 10 10 S
3 15 käävil Liina TOYWAY LA VIE EN ROSE Raisa Heikkinen KSTK 54,84 2,70 6,84 5 11,84 S
4 16 kesvil Huima DAMOCAN ZAHARA Sara Lehtelä HU-PU 67,77 2,18 19,77 15 34,77 S
  14 lägpys Taavi Niinipuun Puuha-Pete Riina Markkanen VARPS         HYL S
  168 shelam Carla FURRY HAVEN DAMN MISTRESS Tinjamari Suhonen SWAU         HYL S
  167 parson Ella MEU AMOR'S OH MY MOLLY Rita Laitinen SPSH         POIS S

C hyppyrata, medi 1, kello 9:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 13, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 72 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 40 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS 31,02 4,77 -16,98 0 -16,98 M LUVA
2 47 shelam Tiuku AMOR'JADE LALUNA LOULOU Sari Alamaunu ACTIV 33,71 4,39 -14,29 0 -14,29 M LUVA
3 42 kkette Salli Foxter Quite A Catch Sanna Hyvönen KSTK 38,97 3,80 -9,03 0 -9,03 M LUVA
4 44 kesvil Maisa DAMOCAN YOUR EYES ONLY Tuulia Paasonen HU-PU 42,79 3,46 -5,21 0 -5,21 M LUVA
5 45 lagrom Elli AAVELUMI Iida Vieno SWAU 33,33 4,44 -14,67 5 5 M
6 46 shelam Super-Man(ki) MATTEIJAS BORN TO RUN Susanna Eskelinen TORKK 34,82 4,25 -13,18 5 5 M
7 48 espves Bella SANTONJA GASOLINA Janniina Tauriainen VESIK 36,73 4,03 -11,27 5 5 M
8 43 x-rotu Timon Timon Sini Grén VARPS 40,03 3,70 -7,97 10 10 M
9 155 koohon Brita ESTAIKA'S RUNAWAY BLOND Anja Nylund KOOHO 44,32 3,34 -3,68 10 10 M
10 169 shelam Veela HALOGEENIN AURINKOKUNINGATAR Outi Korhonen HU-PU 51,62 2,87 3,62 15 18,62 M
  41 shelam Wili CLOUDGARDEN'S I'M THE WILD ONE Heli Mylläri HU-PU         HYL M
  154 kääsna Uuno FELICOS ELROY Riika Lönn KPSH         HYL M
  156 käävil Sumu LUMIKRISTALLIN HURMAAVA HESSU Ulla Siiskonen VARPS         HYL M

B agilityrata, pikkumaksi 1, kello 10:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 vehter Elsa BRADAN TRAN ETHNE Laura Tiihonen HU-PU 42,59 3,55 -7,41 0 -7,41 SL OIVA
2 72 espves Jade FECIERTA AMBASSADOR OF LOVE Sanni Hämäläinen HU-PU 47,33 3,19 -2,67 15 15 SL
  71 lagrom Ransu RUSTIIKIN RINTA ROTTINGILLA Helena Kautto SWAU         HYL SL
  74 pyrpal Kalla Tottakai Callaween Caanehin Heidi Utriainen JoA         HYL SL
  75 snauts OLGA TUBLION K PLATANTHERA KLEERA Sanna-Mari Moilanen HiFi         HYL SL
  76 engspa Nuppu KAHDENSISKON CATCH MY DRIFT Heini Pesonen PoKS         HYL SL
  77 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH         HYL SL
  100 auskel Leila Nallikallion Leikinlahja Tea Jokinen HU-PU         HYL L
  159 lappor Noste TAIMISTON NOSTE Hertta Mikkonen LAPPA         HYL SL

B agilityrata, maksi 1, kello 10:15, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 labnou Sokka TÄHTIHARJUN ROCKY Jaana Ukkola IISAL 43,79 3,45 -6,21 0 -6,21 L LUVA
2 161 pitcol Weeti SARUSKAN PRINCE OF WIND Nea Nuutinen SPSH 47,12 3,20 -2,88 0 -2,88 L LUVA
3 111 x-rotu Tuittu Tuittu Tiina Peltonen LIPER 43,54 3,47 -6,46 5 5 L
4 106 belpag Valto Qojotes And Name Of The Game Pilvi Paavola-Pehkonen HiFi 42,48 3,55 -7,52 10 10 L
5 105 auspai Lulu Blue-Beacon Blossom Of My Life Maria Vainio JAU 56,05 2,69 6,05 5 11,05 L
6 102 labnou Fanta Nerogialle Bassi Iris Kaimio SWAU 44,87 3,37 -5,13 15 15 L
7 163 lyhcol Aatu Black Elles Gift Of Magic ari pahkala ACE 54,48 2,77 4,48 15 19,48 L
8 99 slapko Hippu TIE'RMES QAUAN KAIVATTU Tuuli Hakkarainen HU-PU 68,40 2,21 18,40 10 28,40 L
  101 lappor Kaapo COSSAKS POLARIC PLUTO Marianne Hypen HPSK         HYL L
  104 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Rissanen HU-PU         HYL SL
  107 borcol Ässä DREAM BEGINS BIKER BILLY Sanna Vuorenmaa HKS         HYL L
  108 lyhcol Timpe Nuuskakairan Tilpehöörin Tuho Silja Lahti KK-99         HYL L
  109 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH         HYL L
  110 pinser Rici BIGUANEL BARKOV Tiina Louesola KPSH         HYL L
  162 borcol Rani DESPINA FREIJA Tarja Ruokolainen A-POP         POIS L

B agilityrata, pikkumini 1, kello 11:05, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 phalen Kiri PÄIVÄPERHON KIITÄVÄ KATAPULTTI Oona Väänänen HU-PU 51,03 2,96 1,03 10 11,03 XS
2 1 kleins Taiga My-Champagne Babealicious Tiina Pikkarainen KPSH 53,27 2,83 3,27 10 13,27 XS
  145 tiispa Henni FINRIIKAN GIRALDA Riikka Timonen HU-PU 77,81 1,94 27,81 0 HYL XS
  2 jackru Peetu SAARISTONSIIRIN PEETU-POJU Miia Eskola TYKHA         HYL XS
  4 lhasa Viktor CHIC CHOIX DION KASSIOS Laura Lehto VARPS         HYL XS

B agilityrata, mini 1, kello 11:05, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 6, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 149 shelam Mila BLACK CLASSIEL'S I'M YOUR SUNSHINE Anna Kaisa Miettinen SWAU 40,61 3,72 -9,39 0 -9,39 S LUVA
2 148 lägpys Välke Cimillan Åre Reteetyttö Sari Valtonen HU-PU 35,64 4,24 -14,36 5 5 S
3 14 lägpys Taavi Niinipuun Puuha-Pete Riina Markkanen VARPS 51,24 2,95 1,24 5 6,24 S
4 15 käävil Liina TOYWAY LA VIE EN ROSE Raisa Heikkinen KSTK 51,70 2,92 1,70 5 6,70 S
5 150 jackru Cale Ballyhoo Jack's Calvin Klein Tuomo Laitinen SWAU 50,40 3,00 0,40 10 10,40 S
  16 kesvil Huima DAMOCAN ZAHARA Sara Lehtelä HU-PU         HYL S

B agilityrata, medi 1, kello 11:05, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 75 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 42 kkette Salli Foxter Quite A Catch Sanna Hyvönen KSTK 45,85 3,29 -4,15 0 -4,15 M OIVA
2 39 mittel Taavi SIRBENDUR CHARMÖR Katri Turpeinen VARPS 51,52 2,93 1,52 0 1,52 M
3 40 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS 34,54 4,37 -15,46 5 5 M
4 48 espves Bella SANTONJA GASOLINA Janniina Tauriainen VESIK 42,39 3,56 -7,61 5 5 M
5 44 kesvil Maisa DAMOCAN YOUR EYES ONLY Tuulia Paasonen HU-PU 56,61 2,67 6,61 0 6,61 M
6 45 lagrom Elli AAVELUMI Iida Vieno SWAU 39,87 3,79 -10,13 25 25 M
7 154 kääsna Uuno FELICOS ELROY Riika Lönn KPSH 74,46 2,03 24,46 5 29,46 M
  41 shelam Wili CLOUDGARDEN'S I'M THE WILD ONE Heli Mylläri HU-PU         HYL M
  43 x-rotu Timon Timon Sini Grén VARPS         HYL M
  46 shelam Super-Man(ki) MATTEIJAS BORN TO RUN Susanna Eskelinen TORKK         HYL M
  47 shelam Tiuku AMOR'JADE LALUNA LOULOU Sari Alamaunu ACTIV         HYL M
  155 koohon Brita ESTAIKA'S RUNAWAY BLOND Anja Nylund KOOHO         HYL M
  156 käävil Sumu LUMIKRISTALLIN HURMAAVA HESSU Ulla Siiskonen VARPS         HYL M

A agilityrata, pikkumaksi 1, kello 12:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 100 auskel Leila Nallikallion Leikinlahja Tea Jokinen HU-PU 40,17 3,81 -10,83 0 -10,83 L
2 72 espves Jade FECIERTA AMBASSADOR OF LOVE Sanni Hämäläinen HU-PU 41,65 3,67 -9,35 0 -9,35 SL
3 74 pyrpal Kalla Tottakai Callaween Caanehin Heidi Utriainen JoA 31,36 4,88 -19,64 5 5 SL
  71 lagrom Ransu RUSTIIKIN RINTA ROTTINGILLA Helena Kautto SWAU         HYL SL
  75 snauts OLGA TUBLION K PLATANTHERA KLEERA Sanna-Mari Moilanen HiFi         HYL SL
  76 engspa Nuppu KAHDENSISKON CATCH MY DRIFT Heini Pesonen PoKS         HYL SL
  77 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH         HYL SL

A agilityrata, maksi 1, kello 12:10, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 13, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 98 labnou Sokka TÄHTIHARJUN ROCKY Jaana Ukkola IISAL 40,28 3,80 -10,72 0 -10,72 L OIVA
2 109 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 30,42 5,03 -20,58 5 5 L
3 105 auspai Lulu Blue-Beacon Blossom Of My Life Maria Vainio JAU 33,36 4,59 -17,64 5 5 L
4 111 x-rotu Tuittu Tuittu Tiina Peltonen LIPER 38,77 3,95 -12,23 5 5 L
5 108 lyhcol Timpe Nuuskakairan Tilpehöörin Tuho Silja Lahti KK-99 47,16 3,24 -3,84 5 5 L
6 107 borcol Ässä DREAM BEGINS BIKER BILLY Sanna Vuorenmaa HKS 38,39 3,99 -12,61 10 10 L
7 102 labnou Fanta Nerogialle Bassi Iris Kaimio SWAU 43,95 3,48 -7,05 10 10 L
8 103 rhokoi Suri Fikisha Biti Sururu Laura Mustonen JoA 49,81 3,07 -1,19 10 10 L
9 101 lappor Kaapo COSSAKS POLARIC PLUTO Marianne Hypen HPSK 62,19 2,46 11,19 10 21,19 L
  99 slapko Hippu TIE'RMES QAUAN KAIVATTU Pilvi Hakkarainen HU-PU         HYL L
  104 auspai Gaissa ARDIENTE LUZ TENUE Niina Rissanen HU-PU         HYL SL
  106 belpag Valto Qojotes And Name Of The Game Pilvi Paavola-Pehkonen HiFi         HYL L
  110 pinser Rici BIGUANEL BARKOV Tiina Louesola KPSH         HYL L

A agilityrata, pikkumini 1, kello 12:55, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 1 kleins Taiga My-Champagne Babealicious Tiina Pikkarainen KPSH 47,13 3,25 -3,87 5 5 XS
  2 jackru Peetu SAARISTONSIIRIN PEETU-POJU Miia Eskola TYKHA         HYL XS
  3 phalen Kiri PÄIVÄPERHON KIITÄVÄ KATAPULTTI Oona Väänänen HU-PU         HYL XS
  4 lhasa Viktor CHIC CHOIX DION KASSIOS Laura Lehto VARPS         HYL XS

A agilityrata, mini 1, kello 12:55, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 148 lägpys Välke Cimillan Åre Reteetyttö Sari Valtonen HU-PU 35,69 4,29 -15,31 0 -15,31 LUVA
2 15 käävil Liina TOYWAY LA VIE EN ROSE Raisa Heikkinen KSTK 53,30 2,87 2,30 5 7,30 S
  14 lägpys Taavi Niinipuun Puuha-Pete Riina Markkanen VARPS         HYL S
  16 kesvil Huima DAMOCAN ZAHARA Sara Lehtelä HU-PU         HYL S

A agilityrata, medi 1, kello 12:55, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 10, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 47 shelam Tiuku AMOR'JADE LALUNA LOULOU Sari Alamaunu ACTIV 36,98 4,14 -14,02 0 -14,02 M LUVA
2 44 kesvil Maisa DAMOCAN YOUR EYES ONLY Tuulia Paasonen HU-PU 56,50 2,71 5,50 0 5,50 M
3 39 mittel Taavi SIRBENDUR CHARMÖR Katri Turpeinen VARPS 45,22 3,38 -5,78 10 10 M
4 48 espves Bella SANTONJA GASOLINA Janniina Tauriainen VESIK 47,27 3,24 -3,73 10 10 M
  40 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS         HYL M
  41 shelam Wili CLOUDGARDEN'S I'M THE WILD ONE Heli Mylläri HU-PU         HYL M
  42 kkette Salli Foxter Quite A Catch Sanna Hyvönen KSTK         HYL M
  43 x-rotu Timon Timon Sini Grén VARPS         HYL M
  45 lagrom Elli AAVELUMI Iida Vieno SWAU         HYL M
  46 shelam Super-Man(ki) MATTEIJAS BORN TO RUN Susanna Eskelinen TORKK         HYL M

B agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 13, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 87 borcol Eden Tyh Eden Laura Sutinen HU-PU 41,46 4,73 -12,54 5 5 SL
2 89 borcol Kuuno Taivainen MOSS DEL CAPO LUCANO Pirjo Heikura A-POP 48,87 4,01 -5,13 10 10 SL
3 86 auspai Arra PATCHCOAT ZEPYUR Tiina Hiltunen JoA 51,78 3,79 -2,22 10 10 SL
4 160 x-rotu Caramel Caramel Leena Hanhinen KPSH 52,67 3,72 -1,33 15 15 SL
  88 auspai Tina Pikipaimenen Tinakenkätyttö Taina Käkilehto KIIKO         HYL SL
  90 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JoA         HYL SL
  91 mudi Mato Köves-Bérci Betyár Hurrikán Moona Halvari KAS         HYL SL
  92 borcol Tess Piggyland's Up Most Missie Kai Tamppinen LAUKA         HYL SL
  93 auspai Hyrrä Zestforlife Up To Speed Katja Karhunen SWAU         HYL SL
  94 labnou Tuikku Middle River's Gun Candle Kati Tarkiainen MAH         HYL SL
  95 borcol Gro Rio Iida Humalamäki MAH         HYL SL
  96 breton Sani Kieppikurun Belle Debout Lea Heiskanen HU-PU         HYL SL
  97 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL SL

B agilityrata, maksi 3, kello 14:00, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 23, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 127 borcol Reaper Saunajaakon Killer Queen Markus Turunen ACE 40,54 4,83 -13,46 0 -13,46 L
2 123 pyrpal Kundi Kivasti Pojat On Poikii Riina Korhonen VAU 45,50 4,31 -8,50 0 -8,50 L SERT-A
3 134 novnou Liinu Tollerbay Viva Zapata By Quinn Kirsi Kiiski SAWON 48,07 4,08 -5,93 0 -5,93 L
4 122 auspai Uma Bywater Mama Said Sara Heimonen SWAU 49,82 3,93 -4,18 0 -4,18 L
5 125 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU 51,91 3,78 -2,09 0 -2,09 L
6 137 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen MAH 41,44 4,73 -12,56 5 5 L
7 131 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU 50,24 3,90 -3,76 5 5 L
8 129 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JoA 43,70 4,49 -10,30 10 10 L
9 124 pitcol Fanni Crazydays Gaia Anna-Mari Karjalainen HiFi 62,02 3,16 8,02 5 13,02 L
10 141 lyhcol Rauha Iituvaaran Abalgin Sanna Ryytty HU-PU 57,28 3,42 3,28 10 13,28 L
11 140 lyhcol Inkku Final Fantasy's Game On Sari Klemola HU-PU 56,06 3,50 2,06 15 17,06 L
  121 borcol Ursula Littleland's Ursula Andress Henri Nygren JoA         HYL SL
  126 borcol Rauha Overdo Kide Anna-Mari Olbricht PJKK         HYL L
  128 borcol Peltsi Peltonen Overdo Kino Marjo Heikura A-POP         HYL L
  132 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  133 borcol Toma Coshagh Cuchulainn Henri Nygren JoA         HYL L
  135 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HU-PU         HYL L
  136 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL L
  138 auspai Sanni Marmottan Incredible Daydream Päivi Ronkanen KPSH         HYL L
  142 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL L
  144 belpat Inari Hukkarullan Ihanuus Susanna Eskelinen TORKK         HYL L
  164 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU         HYL L
  165 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA         HYL L
  130 borcol Riivis Despina Gróa Tarja Ruokolainen A-POP         POIS L
  139 suusna Solttu Nixon Radinie Mervi Heikkinen PKH         POIS L

B agilityrata, pikkumini 3, kello 14:55, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 8, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 13 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU 44,53 4,40 -9,47 0 -9,47 XS
2 10 popopk Kerttu Dixon Curio Hanna Päivinen JoA 54,54 3,59 0,54 0 0,54 XS
3 147 jackru Hulda Kesänkeijun Varma Ehkä Henri Nygren JoA 44,76 4,38 -9,24 5 5 XS
4 12 jackru Iines Suakkunan TŠoma Taila Marja Hassinen PoKS 50,32 3,90 -3,68 5 5 XS
5 8 kleins Tuisku Famenhoffin Candy King Mira Kärkkäinen SAWON 60,13 3,26 6,13 5 11,13 XS
  7 mittel Piivi Damirazin Äidin Ässätär Katri Turpeinen VARPS         HYL XS
  11 jackru Jekku Saaristonsiirin Diego Jr Miia Eskola TYKHA         HYL XS
  146 bicfri Jekku STELLARIA'S BITE THE DUST Mirja Ojainväli HU-PU         HYL XS

B agilityrata, mini 3, kello 14:55, tuomari Hilpi Yli-Jaskari, koirakoita 21, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 30 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 40,27 4,87 -13,73 0 -13,73 S
2 151 shelam Rimma Blue-Black Brand Barbarella Anna Ström HU-PU 43,46 4,51 -10,54 0 -10,54 S
3 153 shelam Enna Höpötassun Vivianna Elisa Hietalo HU-PU 44,53 4,40 -9,47 0 -9,47 S
4 35 shelam Pinni Helmilän Immortal Magic Lily Iita Sillanpää HU-PU 46,27 4,24 -7,73 0 -7,73 S
5 21 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU 47,79 4,10 -6,21 0 -6,21 S
6 26 shelam Taika MUSTANTASSUN PIKKUMYY Tiina Haponen MAH 51,34 3,82 -2,66 0 -2,66 S
7 36 jackru Kentsu WW YANGOVIPER'S HEMULI Mari Saarelainen HU-PU 55,74 3,52 1,74 0 1,74 S
8 34 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 46,16 4,25 -7,84 5 5 S
9 22 borter Pertsa JUNIPERMOOR'S QUANTUM OF SOLACE susanna järvisalo HU-PU 43,54 4,50 -10,46 10 10 S
10 23 lägpys Vinka Cimillan Tilda Tuholainen Sari Valtonen HU-PU 47,73 4,11 -6,27 10 10 S
11 38 jackru Billy SCOUNDREL'S BELIEVE ME Henna Hakkarainen VARPS 53,19 3,68 -0,81 15 15 S
  24 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL S
  25 mittel Lumo Kestikievarin Bertta Reetta Kangaslampi PoKS         HYL S
  27 käävil Lulu Voyeror's Kamisado Raisa Heikkinen KSTK         HYL S
  29 käävil Tuittu Executive Sabotage Heidi Utriainen JoA         HYL S
  31 shelam Meela Agarwaen Arya Laura Pitkänen PoKS         HYL S
  32 koohon Sinda Estaika's Just Stand By Me Anja Nylund KOOHO         HYL S
  33 shelam Unna Funnytail Nice As Pie Tinjamari Suhonen SWAU         HYL S
  37 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SWAU         HYL S
  152 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Emma-Kaisa Ruhala SWAU         HYL S
  28 shelam Tilda TRICKY BLUE'S ORIGINAL PANDA Emilia Haponen MAH         HYL S

B agilityrata, medi 3, kello 15:40, tuomari Hannele Lummeranta, koirakoita 17, ihanneaika 54 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU 41,28 4,75 -12,72 0 -12,72 M
2 70 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 44,87 4,37 -9,13 0 -9,13 M
3 157 x-rotu Cicaro Cicaro Leena Hanhinen KPSH 49,31 3,97 -4,69 0 -4,69 M
4 65 shelam Pommi Pikikuonon Prince Charming Iita Sillanpää HU-PU 50,03 3,92 -3,97 0 -3,97 M
5 59 shelam Viima Bluemeadow's Cant Stop Me Olli Pirttimäki SWAU 41,48 4,73 -12,52 5 5 M
6 63 auskel Lila Ahmakulman Dream Girl Suvi Paasonen MAH 46,61 4,21 -7,39 5 5 M
7 158 koohon Binja Mendikan Binja Bonita Mari Suhonen JoA 46,98 4,17 -7,02 5 5 M
8 67 shelam Luca Paimentyton Ykä Hanna Laitinen JANKK 55,32 3,54 1,32 5 6,32 M
9 69 shelam Pilvi Black Classiel's Deville Olli Pirttimäki SWAU 45,05 4,35 -8,95 10 10 M
10 57 shelam Wilson ABUNDANTIA'S PIECE OF PUZZLE Renja Karhunen SWAU 50,98 3,84 -3,02 10 10 M
11 61 kesvil Core High Score Starring Moravia heidi savolainen SWAU 52,13 3,76 -1,87 10 10 M
12 58 pyrpap Sofi Drole D'oiseau Saut A L'elastique Anne-Maria Kanninen JoA 64,90 3,02 10,90 0 10,90 M
13 66 shelam Björn VIVE HODIE URSUS ARCTOS Nina Hänninen HU-PU 56,91 3,44 2,91 10 12,91 M
14 68 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS 50,86 3,85 -3,14 15 15 M
  55 x-rotu Tyrsky TYRSKY Tuuli Hakkarainen HU-PU         HYL M
  56 shelam Nalle Bluemeadow's It's A Man's World Sonja Laurila KSTK         HYL M
  60 koohon Beea Mendikan Beea Bonita Anne-Maria Kumpulainen SAWON         HYL M
  62 tarupi Marce Yacatis Sommarbana Heli Kari MAH         POIS M