Kilpailu 6.10.2019, paikka Koiramekka, Siikaranta 13, 70620 Kuopio, järjestäjä HUKKA-PUTKI RY

[D Medi 3] [D Pikkumini 3] [D Mini 3] [E Medi 3] [E Pikkumini 3] [E Mini 3] [F Medi 3] [F Pikkumini 3] [F Mini 3] [G Medi 3] [G Pikkumini 3] [G Mini 3] [E Pikkumaksi 3] [E Maksi 3] [D Pikkumaksi 3] [D Maksi 3] [G Pikkumaksi 3] [G Maksi 3] [F Pikkumaksi 3] [F Maksi 3] [D Medi 2] [D Mini 2] [D Pikkumaksi 2] [D Maksi 2] [E Medi 2] [E Mini 2] [E Pikkumaksi 2] [E Maksi 2] [F Medi 2] [F Mini 2] [F Pikkumaksi 2] [F Maksi 2]

D agilityrata, medi 3, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 kesvil Core High Score Starring Moravia heidi savolainen SWAU 36,15 5,12 -13,85 0 -13,85  
2 86 espves Latte CONCURRIDO BELLOTA Veera Tirkkonen ACE 37,25 4,97 -12,75 0 -12,75  
3 88 mudi Nasti EHDOTTOMASTI TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI Satu Laatikainen PoKS 40,64 4,55 -9,36 0 -9,36  
4 79 borter Rio Noway's Finnish Flash Emma Lahtinen KOVA 45,33 4,08 -4,67 0 -4,67  
5 80 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH 47,66 3,88 -2,34 0 -2,34  
6 58 kääsna Onni Trixer Por Favour Arto Jurvanen VARPS 48,54 3,81 -1,46 0 -1,46  
7 62 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU 43,38 4,26 -6,62 5 5  
8 71 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT 39,29 4,71 -10,71 10 10  
9 59 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara Muru Linjala JAT 44,65 4,14 -5,35 25 25  
  57 manter Keke BLACK MANTER'S WEST OF MES Jenna Tuononen PoKS         HYL  
  63 mudi Sisu EHDOTTOMASTI TOTINEN TORVENSOITTAJA Reetta Rutanen TehoT         HYL  
  67 shelam Huli Cloudgarden's Happy Hooligan Jenni Tiitinen HU-PU         HYL  
  68 parson Vertti Wildfay's Amos Jr Mari Väätäinen HU-PU         HYL  
  69 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund ACE         HYL  
  75 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU         HYL  
  76 shelam Wilson ABUNDANTIA'S PIECE OF PUZZLE Renja Karhunen SWAU         HYL  
  70 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS         HYL  
  91 shelam Remu Funnytail Not Born Yesterday Lotta Lunkka VARPS         HYL  
  92 isllam Nuura TUNTURIKETUN YLGUR FUNA Siiri Rautiainen SAVPK         HYL  
  93 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU         POIS  

D agilityrata, pikkumini 3, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 3, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  95 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU         HYL  
  96 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma-Kaisa Ruhala SWAU         HYL  
  102 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU         HYL  

D agilityrata, mini 3, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 9, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 34,62 5,34 -15,38 0 -15,38  
2 121 shelam Nico Kiitäjän Arvoitus Katja Kuula ARCT 36,04 5,13 -13,96 0 -13,96  
3 110 bicfri Nelle Minartan Twenty Stars Saana Portimojärvi RAGIT 47,14 3,92 -2,86 5 5  
4 120 jackru Lotta Scoundrel's Love Me Ulla Stenroos SJRT 52,63 3,52 2,63 5 7,63  
  106 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Oili Komulainen HU-PU         HYL  
  111 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         HYL  
  112 tarupi Ruu Tarupihan Blomst Reija Pernu HU-PU         HYL  
  113 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU         HYL  
  116 mittel Elmo Mahti Vahdin Esteban Hannele Haataja HiFi         HYL  
  122 mittel Pena TAIVAANNASTAN WATT Mervi Hämäläinen SAVPK         POIS  

E agilityrata, medi 3, kello 10:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 85 kesvil Core High Score Starring Moravia heidi savolainen SWAU 35,20 5,23 -14,80 0 -14,80  
2 93 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU 35,47 5,19 -14,53 0 -14,53  
3 88 mudi Nasti EHDOTTOMASTI TYTTÖ SINÄ OLET TÄHTI Satu Laatikainen PoKS 36,96 4,98 -13,04 0 -13,04  
4 70 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS 37,77 4,87 -12,23 0 -12,23  
5 69 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund ACE 38,62 4,76 -11,38 0 -11,38  
6 71 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT 38,81 4,74 -11,19 0 -11,19  
7 59 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara Muru Linjala JAT 39,96 4,60 -10,04 0 -10,04  
8 55 lagrom Nukka Helisalon Unique Tartufella Minna Hänninen SPSH 43,61 4,22 -6,39 0 -6,39  
9 80 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH 47,04 3,91 -2,96 0 -2,96  
10 79 borter Rio Noway's Finnish Flash Emma Lahtinen KOVA 48,30 3,81 -1,70 0 -1,70  
11 86 espves Latte CONCURRIDO BELLOTA Veera Tirkkonen ACE 36,80 5,00 -13,20 5 5  
12 91 shelam Remu Funnytail Not Born Yesterday Lotta Lunkka VARPS 37,27 4,94 -12,73 5 5  
13 75 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU 39,45 4,66 -10,55 5 5  
14 62 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU 44,48 4,14 -5,52 5 5  
15 58 kääsna Onni Trixer Por Favour Arto Jurvanen VARPS 45,71 4,03 -4,29 5 5  
16 68 parson Vertti Wildfay's Amos Jr Mari Väätäinen HU-PU 41,78 4,40 -8,22 10 10  
17 92 isllam Nuura TUNTURIKETUN YLGUR FUNA Siiri Rautiainen SAVPK 48,44 3,80 -1,56 10 10  
  57 manter Keke BLACK MANTER'S WEST OF MES Jenna Tuononen PoKS         HYL  
  63 mudi Sisu EHDOTTOMASTI TOTINEN TORVENSOITTAJA Reetta Rutanen TehoT         HYL  
  67 shelam Huli Cloudgarden's Happy Hooligan Jenni Tiitinen HU-PU         HYL  
  76 shelam Wilson ABUNDANTIA'S PIECE OF PUZZLE Renja Karhunen SWAU         HYL  
  81 shelam Leevi Antero BACKYARD'S FELLOWS MICKEY Paula Päivärinta JoA         HYL  
  84 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         HYL  
  87 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS         HYL  

E agilityrata, pikkumini 3, kello 10:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 5, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU 37,58 4,90 -12,42 0 -12,42  
2 97 shelam Olga Scandyline Black Saphire Katja Kuula ARCT 38,74 4,75 -11,26 0 -11,26  
3 96 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma-Kaisa Ruhala SWAU 39,81 4,62 -10,19 0 -10,19  
4 98 norfte Hippo Dustcake Sagittaria Päivi Uimonen PoKS 59,03 3,12 9,03 15 24,03  
  102 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU         HYL  
  99 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SWAU         POIS  

E agilityrata, mini 3, kello 10:45, tuomari Anne Savioja, koirakoita 11, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 106 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Oili Komulainen HU-PU 35,55 5,18 -14,45 0 -14,45  
2 122 mittel Pena TAIVAANNASTAN WATT Mervi Hämäläinen SAVPK 38,80 4,74 -11,20 0 -11,20  
3 116 mittel Elmo Mahti Vahdin Esteban Hannele Haataja HiFi 40,36 4,56 -9,64 0 -9,64  
4 112 tarupi Ruu Tarupihan Blomst Reija Pernu HU-PU 41,68 4,41 -8,32 0 -8,32  
5 113 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU 46,64 3,95 -3,36 0 -3,36  
6 115 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 34,57 5,32 -15,43 5 5  
7 117 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU 43,55 4,23 -6,45 5 5  
  110 bicfri Nelle Minartan Twenty Stars Saana Portimojärvi RAGIT         HYL  
  120 jackru Lotta Scoundrel's Love Me Ulla Stenroos SJRT         HYL  
  121 shelam Nico Kiitäjän Arvoitus Katja Kuula ARCT         HYL  
  124 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT         HYL  
  111 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU         POIS  
  119 borter Sunna Mel Arctic Sunna Snowberry Sari Mäkeläinen MAH         POIS  

F hyppyrata, medi 3, kello 11:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 28, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 68 parson Vertti Wildfay's Amos Jr Mari Väätäinen HU-PU 31,87 5,02 -8,13 0 -8,13 SERT
2 86 espves Latte CONCURRIDO BELLOTA Veera Tirkkonen ACE 32,13 4,98 -7,87 0 -7,87  
3 70 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS 32,14 4,98 -7,86 0 -7,86  
4 56 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Maiju Korhonen HAU 32,16 4,98 -7,84 0 -7,84  
5 85 kesvil Core High Score Starring Moravia heidi savolainen SWAU 32,42 4,94 -7,58 0 -7,58  
6 63 mudi Sisu EHDOTTOMASTI TOTINEN TORVENSOITTAJA Reetta Rutanen TehoT 32,43 4,93 -7,57 0 -7,57  
7 75 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU 32,55 4,92 -7,45 0 -7,45  
8 81 shelam Leevi Antero BACKYARD'S FELLOWS MICKEY Paula Päivärinta JoA 33,24 4,81 -6,76 0 -6,76  
9 71 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT 34,40 4,65 -5,60 0 -5,60  
10 57 manter Keke BLACK MANTER'S WEST OF MES Jenna Tuononen PoKS 35,42 4,52 -4,58 0 -4,58  
11 77 shelam Milou AMARANTES CHARIVARI Tiina Hiltunen HU-PU 35,86 4,46 -4,14 0 -4,14  
12 55 lagrom Nukka Helisalon Unique Tartufella Minna Hänninen SPSH 37,13 4,31 -2,87 0 -2,87  
13 80 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH 41,68 3,84 1,68 0 1,68  
14 87 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS 32,87 4,87 -7,13 5 5  
15 62 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU 35,88 4,46 -4,12 5 5  
16 84 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS 39,02 4,10 -0,98 10 10  
17 89 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU 46,23 3,46 6,23 5 11,23  
18 92 isllam Nuura TUNTURIKETUN YLGUR FUNA Siiri Rautiainen SAVPK 62,21 2,57 22,21 5 27,21  
  58 kääsna Onni Trixer Por Favour Arto Jurvanen VARPS         HYL  
  59 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara Muru Linjala JAT         HYL  
  66 shelam Helga Onnenpisaran Ainokainen Jani Rautio HU-PU         HYL  
  67 shelam Huli Cloudgarden's Happy Hooligan Jenni Tiitinen HU-PU         HYL  
  69 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund ACE         HYL  
  74 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH         HYL  
  79 borter Rio Noway's Finnish Flash Emma Lahtinen KOVA         HYL  
  90 shelam Lyyli Lyyli Jaana Rautio HU-PU         HYL  
  91 shelam Remu Funnytail Not Born Yesterday Lotta Lunkka VARPS         HYL  
  93 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU         HYL  

F hyppyrata, pikkumini 3, kello 11:55, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 95 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU 31,95 5,01 -8,05 0 -8,05  
2 96 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma-Kaisa Ruhala SWAU 34,68 4,61 -5,32 0 -5,32  
3 98 norfte Hippo Dustcake Sagittaria Päivi Uimonen PoKS 43,33 3,69 3,33 0 3,33  
  97 shelam Olga Scandyline Black Saphire Katja Kuula ARCT         HYL  
  99 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SWAU         POIS  
  102 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU         POIS  

F hyppyrata, mini 3, kello 11:55, tuomari Anne Savioja, koirakoita 15, ihanneaika 40 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 29,77 5,37 -10,23 0 -10,23  
2 106 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Oili Komulainen HU-PU 33,21 4,82 -6,79 0 -6,79  
3 125 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 33,38 4,79 -6,62 0 -6,62  
4 122 mittel Pena TAIVAANNASTAN WATT Mervi Hämäläinen SAVPK 33,85 4,73 -6,15 0 -6,15  
5 124 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT 33,87 4,72 -6,13 0 -6,13  
6 129 mittel Taavi Tassukankareen Dumle Hannele Haataja HiFi 34,96 4,58 -5,04 0 -5,04  
7 111 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 39,60 4,04 -0,40 0 -0,40  
8 117 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU 41,59 3,85 1,59 10 11,59  
9 110 bicfri Nelle Minartan Twenty Stars Saana Portimojärvi RAGIT 49,77 3,21 9,77 10 19,77  
  112 tarupi Ruu Tarupihan Blomst Reija Pernu HU-PU         HYL  
  113 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU         HYL  
  116 mittel Elmo Mahti Vahdin Esteban Hannele Haataja HiFi         HYL  
  118 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU         HYL  
  121 shelam Nico Kiitäjän Arvoitus Katja Kuula ARCT         HYL  
  128 shelam Enna Höpötassun Vivianna Elisa Hietalo HU-PU         HYL  
  119 borter Sunna Mel Arctic Sunna Snowberry Sari Mäkeläinen MAH         POIS  

G hyppyrata, medi 3, kello 12:35, tuomari Anne Savioja, koirakoita 27, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 shelam Peski Sleepless Dickery Dickery Dare Kim Berglund ACE 34,60 4,80 -6,40 0 -6,40  
1 74 shelam Vilho Jelisan Lumitassu Piia Hyvärinen KPSH 34,60 4,80 -6,40 0 -6,40  
3 67 shelam Huli Cloudgarden's Happy Hooligan Jenni Tiitinen HU-PU 35,03 4,74 -5,97 0 -5,97  
4 81 shelam Leevi Antero BACKYARD'S FELLOWS MICKEY Paula Päivärinta JoA 36,00 4,61 -5,00 0 -5,00  
5 77 shelam Milou AMARANTES CHARIVARI Tiina Hiltunen HU-PU 38,31 4,33 -2,69 0 -2,69  
6 90 shelam Lyyli Lyyli Jaana Rautio HU-PU 39,92 4,16 -1,08 0 -1,08  
7 58 kääsna Onni Trixer Por Favour Arto Jurvanen VARPS 45,67 3,63 4,67 0 4,67  
8 70 shelam Pessi CELEBREN EXPECTO PATRONUM Jenna Tuononen PoKS 37,74 4,40 -3,26 5 5  
9 79 borter Rio Noway's Finnish Flash Emma Lahtinen KOVA 45,01 3,69 4,01 5 9,01  
10 89 shelam Romeo Jelisan Kiiltokuvapoika Anna Pasanen SWAU 35,92 4,62 -5,08 10 10  
  55 lagrom Nukka Helisalon Unique Tartufella Minna Hänninen SPSH         HYL  
  56 shelam Madde Snowpaw Goldeneye Maiju Korhonen HAU         HYL  
  59 lagrom Cara Angelines Manuela Dal Ferrara Muru Linjala JAT         HYL  
  62 x-rotu Tyrsky TYRSKY Pilvi Hakkarainen HU-PU         HYL  
  63 mudi Sisu EHDOTTOMASTI TOTINEN TORVENSOITTAJA Reetta Rutanen TehoT         HYL  
  66 shelam Helga Onnenpisaran Ainokainen Jani Rautio HU-PU         HYL  
  68 parson Vertti Wildfay's Amos Jr Mari Väätäinen HU-PU         HYL  
  71 kesvil Mona Estella Riitta Hyvönen JAT         HYL  
  75 shelam Halo Trouble-Free Cleopatra Outi Korhonen HU-PU         HYL  
  80 shelam Loki Today's Arctic Light Sara Zuffa KPSH         HYL  
  84 parson Morris Green Perry's Winter Flash Laura Manninen VARPS         HYL  
  85 kesvil Core High Score Starring Moravia heidi savolainen SWAU         HYL  
  86 espves Latte CONCURRIDO BELLOTA Veera Tirkkonen ACE         HYL  
  87 shelam Piki Funnytail Part Time Lover Piia Suhonen VARPS         HYL  
  91 shelam Remu Funnytail Not Born Yesterday Lotta Lunkka VARPS         HYL  
  92 isllam Nuura TUNTURIKETUN YLGUR FUNA Siiri Rautiainen SAVPK         HYL  
  93 pyrpal Hedda KIRINKI DU MOURIOCHE Maija Isokangas SWAU         HYL  

G hyppyrata, pikkumini 3, kello 13:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 97 shelam Olga Scandyline Black Saphire Katja Kuula ARCT 36,12 4,60 -4,88 0 -4,88  
2 96 jackru Dolly Cumbreck Abigail Emma-Kaisa Ruhala SWAU 40,01 4,15 -0,99 5 5  
  95 shelam Angry Marmotina No Speed Limit Sanna Katainen SWAU         HYL  
  98 norfte Hippo Dustcake Sagittaria Päivi Uimonen PoKS         HYL  
  99 jackru Nipsu Miimoksen Alfredo Nobel Linta Laitinen SWAU         POIS  
  102 jackru Taksi Kesänkeijun Savumerkki Kati Huttunen HU-PU         POIS  

G hyppyrata, mini 3, kello 13:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 41 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 115 shelam Ansa Justiina Elisa Hietalo HU-PU 30,05 5,52 -10,95 0 -10,95  
2 106 kesvil Joku Woolly Bohemia's Jane Doe Oili Komulainen HU-PU 33,17 5,00 -7,83 0 -7,83  
3 124 kääpin Mopo PINSERELLA'S BLACK VELVET Virpi Ropponen JAT 33,60 4,94 -7,40 0 -7,40  
4 112 tarupi Ruu Tarupihan Blomst Reija Pernu HU-PU 35,42 4,69 -5,58 0 -5,58  
5 113 shelam Yego Cimillan Hippulat Vinkuu Niina Juurinen HU-PU 36,68 4,53 -4,32 0 -4,32  
6 125 shelam Hilma Cloudgarden's Early Riser Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 36,91 4,50 -4,09 0 -4,09  
7 122 mittel Pena TAIVAANNASTAN WATT Mervi Hämäläinen SAVPK 38,90 4,27 -2,10 0 -2,10  
8 117 käävil Allu Allu Liisa Korhonen HU-PU 42,87 3,87 1,87 0 1,87  
9 111 shelam Tuike Cloudgarden's Hard To Handle Nina Kohvakka-Karppinen HU-PU 48,52 3,42 7,52 5 12,52  
  116 mittel Elmo Mahti Vahdin Esteban Hannele Haataja HiFi         HYL  
  118 parson Peppi Pitmywits Apple Of Eden Anna Pasanen SWAU         HYL  
  121 shelam Nico Kiitäjän Arvoitus Katja Kuula ARCT         HYL  
  128 shelam Enna Höpötassun Vivianna Elisa Hietalo HU-PU         HYL  
  129 mittel Taavi Tassukankareen Dumle Hannele Haataja HiFi         HYL  
  119 borter Sunna Mel Arctic Sunna Snowberry Sari Mäkeläinen MAH         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 3, kello 14:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 139 isllam Almur Tuiskuhännän Bjartursson Almur Jutta Pyörre VARPS 49,93 3,69 -0,07 0 -0,07 SERT SERT-A
2 135 auskel Leila Nallikallion Leikinlahja Tea Jokinen HU-PU 54,10 3,40 4,10 0 4,10  
3 131 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT 35,96 5,12 -14,04 5 5  
4 138 kromfo Metka RAASILLAN DAVY CROCKETT Tanja Virtanen LAUKA 45,00 4,09 -5,00 5 5  
5 150 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund ACE 40,77 4,51 -9,23 10 10  
6 145 auskel Mimosa FREEDOM LITTLE DEVIL DI CASA HESSELINK Iina Flyktman LAUKA 41,05 4,48 -8,95 10 10  
7 149 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS 41,79 4,40 -8,21 10 10  
8 133 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU 48,09 3,83 -1,91 10 10  
9 146 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 48,53 3,79 -1,47 10 10  
10 142 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Kinnunen HiFi 47,43 3,88 -2,57 15 15  
  130 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JoA         HYL  
  134 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU         HYL  
  140 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  144 novnou Nekku Redadict Into Duck Hunting Henriikka Hämäläinen KSSK         HYL  

E agilityrata, maksi 3, kello 14:05, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 50 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 158 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE 35,04 5,25 -14,96 0 -14,96  
2 184 pitcol Yrsa-Ulpukka Maple Yard Oops-A-Daisy Anni Joronen PoKS 39,02 4,72 -10,98 0 -10,98  
3 168 alamal Ada Jääpuikon Ada Taina Laitinen JoA 51,60 3,57 1,60 0 1,60  
4 181 borcol Ava AMIDALA DRAKONIT Lotta Miettinen ACE 35,32 5,21 -14,68 5 5  
5 176 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen PoKS 43,21 4,26 -6,79 5 5  
6 160 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE 43,28 4,25 -6,72 10 10  
7 157 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HU-PU 49,63 3,71 -0,37 10 10  
8 155 auspai Sanni Marmottan Incredible Daydream Päivi Ronkanen KPSH 43,89 4,19 -6,11 15 15  
9 156 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT 44,37 4,15 -5,63 15 15  
10 171 pitcol Nasta Maple Yard Hello You Fool Anni Joronen PoKS 39,73 4,63 -10,27 20 20  
  154 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen TehoT         HYL  
  159 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU         HYL  
  165 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JoA         HYL  
  170 suusna Solttu Nixon Radinie Mervi Heikkinen PKH         HYL  
  172 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT         HYL  
  175 borcol Halla SOMETHING LIKE HAPPY ENDING Anniina Heikkinen ACE         HYL  
  177 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  
  182 borcol Ultra LITTLELAND'S ULTRA BRA Elina Kalenius JAT         HYL  
  161 lyhcol Salli Dalimattas Black Gingerbread Riitta Kälkäjä STAR         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 3, kello 15:05, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 14, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT 41,89 4,89 -12,11 5 5  
  130 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JoA         HYL  
  133 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU         HYL  
  134 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU         HYL  
  135 auskel Leila Nallikallion Leikinlahja Tea Jokinen HU-PU         HYL  
  138 kromfo Metka RAASILLAN DAVY CROCKETT Tanja Virtanen LAUKA         HYL  
  139 isllam Almur Tuiskuhännän Bjartursson Almur Jutta Pyörre VARPS         HYL  
  140 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  142 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Kinnunen HiFi         HYL  
  144 novnou Nekku Redadict Into Duck Hunting Henriikka Hämäläinen KSSK         HYL  
  145 auskel Mimosa FREEDOM LITTLE DEVIL DI CASA HESSELINK Iina Flyktman LAUKA         HYL  
  146 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU         HYL  
  149 kromfo Skumppa Raasillan Champagne Mirva Mustonen VARPS         HYL  
  150 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund ACE         HYL  

D agilityrata, maksi 3, kello 15:05, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 19, ihanneaika 54 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 168 alamal Ada Jääpuikon Ada Taina Laitinen JoA 60,12 3,41 6,12 5 11,12  
  154 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen TehoT         HYL  
  155 auspai Sanni Marmottan Incredible Daydream Päivi Ronkanen KPSH         HYL  
  156 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT         HYL  
  157 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HU-PU         HYL  
  158 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  159 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU         HYL  
  160 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  165 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JoA         HYL  
  170 suusna Solttu Nixon Radinie Mervi Heikkinen PKH         HYL  
  171 pitcol Nasta Maple Yard Hello You Fool Anni Joronen PoKS         HYL  
  172 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT         HYL  
  175 borcol Halla SOMETHING LIKE HAPPY ENDING Anniina Heikkinen ACE         HYL  
  176 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen PoKS         HYL  
  177 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  
  180 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA         HYL  
  181 borcol Ava AMIDALA DRAKONIT Lotta Miettinen ACE         HYL  
  182 borcol Ultra LITTLELAND'S ULTRA BRA Elina Kalenius JAT         HYL  
  184 pitcol Yrsa-Ulpukka Maple Yard Oops-A-Daisy Anni Joronen PoKS         HYL  
  161 lyhcol Salli Dalimattas Black Gingerbread Riitta Kälkäjä STAR         POIS  

G hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 15:55, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 13, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 146 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 49,41 4,25 -2,59 0 -2,59 SERT-H
2 141 lagrom Remu Foogel Remus Veera Tirkkonen ACE 52,94 3,97 0,94 10 10,94  
  130 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JoA         HYL  
  131 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT         HYL  
  133 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU         HYL  
  134 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU         HYL  
  138 kromfo Metka RAASILLAN DAVY CROCKETT Tanja Virtanen LAUKA         HYL  
  139 isllam Almur Tuiskuhännän Bjartursson Almur Jutta Pyörre VARPS         HYL  
  140 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         HYL  
  142 auspai Nia Bywater Zymila Janette-Emilia Kinnunen HiFi         HYL  
  145 auskel Mimosa FREEDOM LITTLE DEVIL DI CASA HESSELINK Iina Flyktman LAUKA         HYL  
  147 labnou Ninja Jummi-Jammin Freija Jenni Moilanen SWAU         HYL  
  150 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund ACE         HYL  

G hyppyrata, maksi 3, kello 15:55, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 20, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 4,0 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 159 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU 50,45 4,16 -1,55 0 -1,55 SERT-H
2 171 pitcol Nasta Maple Yard Hello You Fool Anni Joronen PoKS 42,93 4,89 -9,07 5 5  
3 165 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JoA 45,50 4,62 -6,50 10 10  
4 155 auspai Sanni Marmottan Incredible Daydream Päivi Ronkanen KPSH 47,09 4,46 -4,91 15 15  
  153 labnou Manta Regale Razza R'fortuna Kati-Mari Heikkinen PKH         HYL  
  154 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen TehoT         HYL  
  156 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT         HYL  
  157 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HU-PU         HYL  
  158 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         HYL  
  160 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  166 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  170 suusna Solttu Nixon Radinie Mervi Heikkinen PKH         HYL  
  172 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT         HYL  
  174 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  175 borcol Halla SOMETHING LIKE HAPPY ENDING Anniina Heikkinen ACE         HYL  
  176 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen PoKS         HYL  
  177 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  
  180 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA         HYL  
  181 borcol Ava AMIDALA DRAKONIT Lotta Miettinen ACE         HYL  
  182 borcol Ultra LITTLELAND'S ULTRA BRA Elina Kalenius JAT         HYL  

F hyppyrata, pikkumaksi 3, kello 16:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 12, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 147 labnou Ninja Jummi-Jammin Freija Jenni Moilanen SWAU 43,63 4,70 -8,37 0 -8,37 SERT-H
2 133 barbet Alpo NUTS OVER BILBAO Mirja Ojainväli HU-PU 49,50 4,14 -2,50 0 -2,50  
3 146 vehter Merri Leijonattaren Dean Martin Kaisa Keilonen SWAU 52,84 3,88 0,84 0 0,84  
4 130 auskel Sisu Kauhee Fuhhuur Heidi Hirvasoja-Korkee JoA 44,61 4,60 -7,39 5 5  
5 138 kromfo Metka RAASILLAN DAVY CROCKETT Tanja Virtanen LAUKA 49,64 4,13 -2,36 5 5  
  131 auskel Fea Royal Coctail Jupiter Kuuntyttö Pilvi Hyttinen JAT         HYL  
  134 auskel Lara MARALINGA LARA Virpi Koponen HU-PU         HYL  
  139 isllam Almur Tuiskuhännän Bjartursson Almur Jutta Pyörre VARPS         HYL  
  141 lagrom Remu Foogel Remus Veera Tirkkonen ACE         HYL  
  144 novnou Nekku Redadict Into Duck Hunting Henriikka Hämäläinen KSSK         HYL  
  145 auskel Mimosa FREEDOM LITTLE DEVIL DI CASA HESSELINK Iina Flyktman LAUKA         HYL  
  150 borcol Ránes Weekasi Blues Brother Kim Berglund ACE         HYL  
  140 auspai Madde Capricole Crash Boom Bang Maija Isokangas SWAU         POIS  

F hyppyrata, maksi 3, kello 16:45, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 20, ihanneaika 52 s, enimmäisaika 78 s, eteneminopeus 3,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 182 borcol Ultra LITTLELAND'S ULTRA BRA Elina Kalenius JAT 42,54 4,82 -9,46 0 -9,46  
2 156 borcol Ludo Flowerfellow Quicksilver Veera Muhonen JAT 44,88 4,57 -7,12 0 -7,12 SERT SERT-H AVA-H
3 175 borcol Halla SOMETHING LIKE HAPPY ENDING Anniina Heikkinen ACE 45,20 4,54 -6,80 0 -6,80  
4 180 auspai Pokka Ardiente Bala Perdida Tiia Boman JoA 45,43 4,51 -6,57 0 -6,57  
5 157 auspai Tikru Ardiente Chico Marron Tiina Valjakka HU-PU 60,52 3,39 8,52 5 13,52  
6 171 pitcol Nasta Maple Yard Hello You Fool Anni Joronen PoKS 51,49 3,98 -0,51 15 15  
  153 labnou Manta Regale Razza R'fortuna Kati-Mari Heikkinen PKH         HYL  
  154 borcol Enkka Flowerfellow Dark Angel Teija Minkkinen TehoT         HYL  
  155 auspai Sanni Marmottan Incredible Daydream Päivi Ronkanen KPSH         HYL  
  159 lappor Noki Iltahämyn Ystävän Sulo Miia Sihvonen SWAU         HYL  
  160 borcol Maggie Tending Mist Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  165 borcol Zarco Hokkuspokkus Tuomas Haverila JoA         HYL  
  166 borcol Polar SAUNAJAAKON HOAX Maiju Korhonen HAU         HYL  
  168 alamal Ada Jääpuikon Ada Taina Laitinen JoA         HYL  
  172 borcol Mozart Redteam's Bean Taina Määttänen JAT         HYL  
  176 belpag Kuura Willow Creek Waffles Päivi Uimonen PoKS         HYL  
  177 borcol Pito Johan On Pito Riikka Heiskanen HU-PU         HYL  
  184 pitcol Yrsa-Ulpukka Maple Yard Oops-A-Daisy Anni Joronen PoKS         HYL  
  174 borcol Myrsky Tending Dark Outi Kaikkonen ACE         HYL  
  181 borcol Ava AMIDALA DRAKONIT Lotta Miettinen ACE         HYL  
  158 belpat Kitty Eloisa Ruska Marko Parviainen ACE         POIS  
  170 suusna Solttu Nixon Radinie Mervi Heikkinen PKH         POIS  

D agilityrata, medi 2, kello 17:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 5, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  186 shelam Pasi Halogeenin Uniikki Outi Korhonen HU-PU         HYL  
  187 espves Wilma FERDORES KARELSK KATJUSKA Tuula Lappalainen VARPS         HYL  
  188 espves Zeus CONCURRIDO ZEUS Tuula Suomalainen PPKY         HYL  
  189 shelam Rieha Cloudgarden's Giggling Heart Henna Kärkkäinen VARPS         HYL  
  190 koohon Ralli MUSKETTIKOIRAN ÖINEN KUUNTANSSI Erja Härkönen PoKS         HYL  
  185 shelam Penni MUSTAN HELMEN YOU'RE A WOMAN Anni Ontronen MAH         POIS  

D agilityrata, mini 2, kello 17:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 4, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  193 shelam Dave Brainpool's Pure Action Sini Kuula           HYL  
  194 kääpin sniper RAPID MASTER'S SNOW STORM Jenni Niemi HU-PU         HYL  
  195 kesvil Huima DAMOCAN ZAHARA Sara Lehtelä HU-PU         HYL  
  196 kääsna Sulo Trixer Universe Merja Jurvanen VARPS         HYL  
  192 parson Ellu GHOSTEYE'S TINY MINNIE Kati Hanhineva SWAU         POIS  

D agilityrata, pikkumaksi 2, kello 17:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 7, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 202 amstaf Riemu BAXTAFF STAR ALLIANCE Tuija Kokotti-Airaksinen SWAU 48,59 3,83 -4,41 10 10  
2 201 espves Jade FECIERTA AMBASSADOR OF LOVE Sanni Hämäläinen HU-PU 53,88 3,45 0,88 10 10,88  
3 198 espves Mimmi ESMERO EVERYDAY GLORY Siiri Rautiainen SAVPK 51,75 3,59 -1,25 15 15  
4 200 lagrom Hessu Foogel Vivaldo Ventoso Helena Kautto SWAU 65,58 2,84 12,58 5 17,58  
  197 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH         HYL  
  199 pyrpal Miina KIVASTI VAIMOMATSKUU Veera Pyy PoKS         HYL  
  203 pyrpal Kalla Tottakai Callaween Caanehin Heidi Hirvasoja-Korkee JoA         HYL  

D agilityrata, maksi 2, kello 17:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 9, ihanneaika 53 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 211 belpam Indy AIKA PAHA SAURON Jyrki Venäläinen HU-PU 44,22 4,21 -8,78 0 -8,78 OIVA
2 208 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 33,31 5,58 -19,69 10 10  
3 204 novnou Juksu Mäkiharjun Happy About You Piia Sidoroff SAWON 47,70 3,90 -5,30 10 10  
4 210 slapko Hippu TIE'RMES QAUAN KAIVATTU Pilvi Hakkarainen HU-PU 64,02 2,91 11,02 5 16,02  
  205 belpat Ekku EKKU Päivi Makkonen SAVPK         HYL  
  206 borcol Ykä PROMILLEN ISOKAATO Sari Vähäniitty JoA         HYL  
  207 x-rotu Tuittu Tuittu Tiina Peltonen LIPER         HYL  
  209 lyhcol Fedu DANDINAS SMOOTH FEVER Inka Mustonen JoA         HYL  
  212 labnou Sokka TÄHTIHARJUN ROCKY Jaana Ukkola IISAL         HYL  

E agilityrata, medi 2, kello 18:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 5, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 186 shelam Pasi Halogeenin Uniikki Outi Korhonen HU-PU 42,33 4,21 -8,67 0 -8,67 OIVA
2 187 espves Wilma FERDORES KARELSK KATJUSKA Tuula Lappalainen VARPS 41,73 4,27 -9,27 10 10  
3 189 shelam Rieha Cloudgarden's Giggling Heart Henna Kärkkäinen VARPS 38,04 4,68 -12,96 20 20  
  188 espves Zeus CONCURRIDO ZEUS Tuula Suomalainen PPKY         HYL  
  190 koohon Ralli MUSKETTIKOIRAN ÖINEN KUUNTANSSI Erja Härkönen PoKS         HYL  
  185 shelam Penni MUSTAN HELMEN YOU'RE A WOMAN Anni Ontronen MAH         POIS  

E agilityrata, mini 2, kello 18:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 4, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 196 kääsna Sulo Trixer Universe Merja Jurvanen VARPS 67,12 2,65 16,12 5 21,12  
  193 shelam Dave Brainpool's Pure Action Sini Kuula           HYL  
  194 kääpin sniper RAPID MASTER'S SNOW STORM Jenni Niemi HU-PU         HYL  
  195 kesvil Huima DAMOCAN ZAHARA Sara Lehtelä HU-PU         HYL  
  192 parson Ellu GHOSTEYE'S TINY MINNIE Kati Hanhineva SWAU         POIS  

E agilityrata, pikkumaksi 2, kello 18:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 7, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 200 lagrom Hessu Foogel Vivaldo Ventoso Helena Kautto SWAU 54,41 3,27 3,41 0 3,41  
2 199 pyrpal Miina KIVASTI VAIMOMATSKUU Veera Pyy PoKS 42,35 4,20 -8,65 10 10  
3 202 amstaf Riemu BAXTAFF STAR ALLIANCE Tuija Kokotti-Airaksinen SWAU 43,23 4,12 -7,77 10 10  
4 197 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH 40,68 4,38 -10,32 15 15  
5 198 espves Mimmi ESMERO EVERYDAY GLORY Siiri Rautiainen SAVPK 56,05 3,18 5,05 15 20,05  
  201 espves Jade FECIERTA AMBASSADOR OF LOVE Sanni Hämäläinen HU-PU         HYL  
  203 pyrpal Kalla Tottakai Callaween Caanehin Heidi Hirvasoja-Korkee JoA         HYL  

E agilityrata, maksi 2, kello 18:50, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 9, ihanneaika 51 s, enimmäisaika 77 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 204 novnou Juksu Mäkiharjun Happy About You Piia Sidoroff SAWON 48,78 3,65 -2,22 5 5  
2 210 slapko Hippu TIE'RMES QAUAN KAIVATTU Pilvi Hakkarainen HU-PU 59,47 2,99 8,47 0 8,47  
3 211 belpam Indy AIKA PAHA SAURON Jyrki Venäläinen HU-PU 43,45 4,10 -7,55 10 10  
4 207 x-rotu Tuittu Tuittu Tiina Peltonen LIPER 47,97 3,71 -3,03 10 10  
5 209 lyhcol Fedu DANDINAS SMOOTH FEVER Inka Mustonen JoA 65,38 2,72 14,38 10 24,38  
  205 belpat Ekku EKKU Päivi Makkonen SAVPK         HYL  
  206 borcol Ykä PROMILLEN ISOKAATO Sari Vähäniitty JoA         HYL  
  208 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH         HYL  
  212 labnou Sokka TÄHTIHARJUN ROCKY Jaana Ukkola IISAL         HYL  

F hyppyrata, medi 2, kello 19:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 3, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 187 espves Wilma FERDORES KARELSK KATJUSKA Tuula Lappalainen VARPS 39,08 3,97 -1,92 0 -1,92 LUVA
  188 espves Zeus CONCURRIDO ZEUS Tuula Suomalainen PPKY         HYL  
  190 koohon Ralli MUSKETTIKOIRAN ÖINEN KUUNTANSSI Erja Härkönen PoKS         HYL  
  185 shelam Penni MUSTAN HELMEN YOU'RE A WOMAN Anni Ontronen MAH         POIS  

F hyppyrata, mini 2, kello 19:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 4, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 194 kääpin sniper RAPID MASTER'S SNOW STORM Jenni Niemi HU-PU 42,88 3,61 1,88 0 1,88  
2 191 parson Nitro Tupla-Täplän Ketun Karkottaja Salla Bollström ACE 36,28 4,27 -4,72 10 10  
  193 shelam Dave Brainpool's Pure Action Sini Kuula           HYL  
  196 kääsna Sulo Trixer Universe Merja Jurvanen VARPS         HYL  
  192 parson Ellu GHOSTEYE'S TINY MINNIE Kati Hanhineva SWAU         POIS  

F hyppyrata, pikkumaksi 2, kello 19:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 3, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 201 espves Jade FECIERTA AMBASSADOR OF LOVE Sanni Hämäläinen HU-PU 41,46 3,74 0,46 0 0,46  
  197 auskel Metku Bestseller Valttikortti Essi Rahikainen MAH         HYL  
  202 amstaf Riemu BAXTAFF STAR ALLIANCE Tuija Kokotti-Airaksinen SWAU         HYL  
  198 espves Mimmi ESMERO EVERYDAY GLORY Siiri Rautiainen SAVPK         POIS  

F hyppyrata, maksi 2, kello 19:40, tuomari Seppo Savikko, koirakoita 6, ihanneaika 41 s, enimmäisaika 62 s, eteneminopeus 3,8 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 212 labnou Sokka TÄHTIHARJUN ROCKY Jaana Ukkola IISAL 42,13 3,68 1,13 5 6,13  
2 208 borcol Riff WELSHRIVERDEE LIKE CRAZY Janne Komulainen MAH 33,56 4,62 -7,44 10 10  
3 210 slapko Hippu TIE'RMES QAUAN KAIVATTU Pilvi Hakkarainen HU-PU 57,36 2,70 16,36 5 21,36  
  205 belpat Ekku EKKU Päivi Makkonen SAVPK         HYL  
  207 x-rotu Tuittu Tuittu Tiina Peltonen LIPER         HYL  
  211 belpam Indy AIKA PAHA SAURON Jyrki Venäläinen HU-PU         HYL